آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: لپ تاپ من روشن نمیشه / مدل dell xps M1210

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
این که نگرانی نداره .کامپیوتر که حتما دارید .هارد لپ تاپ رو جدا کرده و پس از وصل کردن به کیس بعنوان هارد دوم ،هم به اطلاعاتتون دسترسی داشته باشید و هم اینکه به امتحانتون برسید .لپ تاپ هم که درست شد ،هارد رو برگردونید سر جاش .
موفق باشید .

hamid47s

کاربر
2015-02-27
6
14
تصمیم گرفتم ببرم به یه تعمیراتی نردیک خونه. بردم گفت باید حد اقل 24 ساعت اینجا باشه. سوالی دارم که شاید بی ربط باشه؟ این مشکل اونقدر سریع اتفاق افتاد که من نتونستم بک آپ بگیرم ... اگه ازش بخوام قبل از اینکه من مغازشو ترک کنم یه کاری کنه که کلیه اطلاعات روی هاردم بیاد روی هارد اسکترنالی که براش می برم حرف ناجوری زدم یا در خواست درستی هست ؟ آخه یک عالمه اطلاعات شخصی روی هارد هست...

همونطور که گفتم یه بار خواستم باز کنم... نتونستم...

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام دوست گرامی به نظر خودم بهترین کار اینه که هارد رو برداری و لب تاب رو بدی برای تعمیر اینجوری خال خودت از بابت اطلاعات راحته بعدا که لب تاب درست شد هارد رو ببر به لب تاب وصل کن

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
پایین لپ تاپتون 4 تا پیچ هست که با علامت بشکه نشون داده شده . اونا رو باز کنید هاردتون به صورت کشویی میاد بیرون .

5002.jpg

حالا هاردی که بیرون اومده رو میتونید به ساتای کامپیوتر وصل کنید و از اطلاعاتتون استفاده کنید . قبل از وصل کردن هارد از خاموش بودن کامپیوتر مطمئن باشید که خدای نکرده هارد و اطلاعاتتون صدمه نبینه .
با توجه به احتمال خرابی چیپ گرافیک شما تعمیر کاری رو انتخاب کنید که مجهز به دستگاه BGA Machine باشد .

hamid47s

کاربر
2015-02-27
6
14
لپ تاپ رو به تعمیراتی نزدیک خونه بردم گفت کار من نیست باید ببری پایتخت.اونجا بردم اتفاقا از اون دستگاه های GBA رو داشت و دوتا هم اونجا بود.چک کرد گفت کارت گرافیکش سوخته اگه بخوای ریواو شده بگیری ( اگه درست نوشته باشم ) 150 هزینشه , اگه بخوای نو بگیری 250.بهش گفتم فعلا نمی خوام هیچ کدوم از اون کارها رو انجام بدم یه فکری برای اطلاعات هارد بکن... هاردشو در آورد (که چند سانتی بیشتر نیست ) و گذاشت داخل یه portable drive segate به قیمت 40 تومن. منم قبول کردم.الان همه اطلاعتمو دارم به اضافه یه فلش
120 گیگی جمع و جور و سبک .چون تو فکر هستم که تبلت بگیرم و فکر میکنم کار لپ تاپ رو هم انجام میده
ودر عین حال از عمر این لپ تاپ هم 12 سال گذشته از خیر تعمیرش گذشتم.فقط حیف که تو این 12 سال زیاد ازش استفاده نکردم بجز این 6 ماهه اخیر که تقریبا شبانه روز روشن بود.ولی به هر حال ممنون از همه دوستان
که برای این مشکل وقت گذاشتن.

بالا