آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: آب خوردگی لپ تاپ ASUS مدل K55V و عدم تصویر آن

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,848
با سلام خدمت شما دوستان و اساتید گرامی ؛

یک لپ تاپ مشتری آورده که مارک اون ASUS و مدلش K55V هستش

مشکل اون آب خوردگی بوده . البته به اظهار خود مشتری آب از زیر لپ تاپ به داخل نفوذ کرده و از بالا ( طرف صفحه کلید ) آب نریخته .

الان دکمه پاور رو که میزنم روشن میشه ولی تصویر نمیاد . ( با باطری امتحان کردم شارژر نزدم )

من در مورد مشکلاتی که در خصوص آب خوردگی در لپ تاپ ها پیش میاد تجربه ای تا به حال نداشتم .

میخواستم دوستان هرکسی در این خصوص تجربه ای داره بگه . این که اصلا در مورد این ایراد از کجا باید شروع کنم

ممنون و متشکر

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
منبع تغذیه و ایسی پروگرمر دارید یا نه ؟ اگه دارید امپر چقدر میکشه ؟ بایوس را رایت کنید ببینید چه میشه ؟
3.3 و 5 رو دارید ؟

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,848
هم منبع تغذیه دارم هم پروگرامر . این ولتاژ ها در کدوم قسمت باید باشه ؟ کجا را باید با منبع بهش ولت بدم ؟

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,848
دوستان نظری ندارن ؟

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز فعلا آمپر مامپر را بیخیال شو،برد قشنگ باز کن (لخت بشه) و مادربرد قسمت هایی که آبخورده را تینر فوری بشور قشنگ هیچ گونه آثاری از سولفاته موجود نباشه (زیر لوپ بگیر)،ولی در کل الان بازش کن و برد را به مدت 24 ساعت داخل تشت تینرفوری 10000 قرار بده و بعدش بردار و قشنگ خشکش کن و کل بر قشنگش هیتش بده ببینید برطرف میشه یا نه؟(فعلا با بایوس کاریت نباشه)

hajizade1369

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
سلام دوست عزیز،
اولین کار در مواقع آبخوردگی لپ تاپ ها اینه که حتما باید برد را بادقت و بطور کامل با تینر شستشو داده و به مدت یکساعت بگذارید تا کاملا خشک گردد.
بعد با زدن شارژر (شارژر را از نظر ولتاژ درست بررسی کرده ایم) شروع به بررسی میکنیم.
ابتدا بررسی کنید که آیا قطعه ای خرابی فیزیکی پیدا کرده یا نه؟
بررسی کنید که آیا قطعه ای غیرعادی داغ میکند یا نه؟
ولتاژگیری در قسمت تغذیه (ورودی جک پاور، سلف ها و آیسی های تغذیه که حتما باید 3.3 و 5 ولت وجود داشته باشند.
پروگرام کردن آیسی بایوس با بایوس سالم از سایت یادتون نره.:32000000:

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,848
با سلام دوست عزیز

قسمت اطراف باطری بایوس فقط سولفاته کرده بود . مقداری هم زیر باطری سولفاته زده بود . تمام این قسمت ها رو چند بار با تینر 10000 شستشو دادم و فرچه کشیدم

تست کردم مشکل برظرف نشده بود . وقتی باطری لپ تاپ رو وصل کردم نمیدونم چرا خود به خود لپ تاپ روشن شد .

اون منطقه ای که سولفاته کرده بود رو مایع فلکسی مرغوب زدم و هیت دادم . ورودی جک برق رو هم ولتاژ گیری کردم . ورودی 19 ولت و خروجی 2 تا از آی سی های بالای فیش

اتصال جک پاور 3.1 ولت بود .

الان کاری دیگه هست که بکنم ؟ در ضمن موقع ولتاژ گیری وقتی شارژر رو به جک پاور وصل کردم دوباره خود به خود روشن شد و بعد از حدود 3 دقیقه خاموش شد

الان با اتصال شارژر فقط یک LED از لپ تاپ روشن می شود . قطعات رو هم در حالت روشن بودن و هم خاموش بودن از نظر گرمای غیر طبیعی بررسی کردم .

هیچ کدام گرمای غیرطبیعی نداشت .

الان کاری دیگه هست که بکنم ؟

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,848
دوستان کسی نظری نداره ؟

bermuda.vbs