آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش نشدن dell 5110

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
به قول مشتری یهو اینطوری شده کار میکنه عین ساعت ولی تو خاموش کردن هنگ میکنه و دیگه خاموش نمیشه
بایوس تعویض شده -بایوس پروگرام شده-کریستال پل جنوبی عوض شده-ای او زدم -ایسی شارز عوض کردم -اصلا نرم افزاری نیست چون هارد عوض کردم دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام دوست گرامی
من همین الان یه 5110 زیر دستمه که همینجوری هست و وقتی shut down میکنم خاموش نمیشه. این ایراد وقتی براش پیش اومد که یه ماژول رم 4 گیگ مثل خودش بهش اضافه کردم . خودش یه رم 2 گیگ داشت من یه 4 با همون مشخصات و مارک بهش اضافه کردم این ایراد رو نشون میده . جالب اینجاست که وقتی رم اضافه شده رو بر میدارم خاموش میشه و وقتی رم 4 گیگی رو حتی بصورت تکی قرار میدم دوباره خاموش نمیشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ebadiyan

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق فرمایش شما ،کارهای اولیه و اونایی که بیشتر محتمل بودند رو انجام دادید .طبق نظر دوستمون خاموش نشدن می تونه بخاطر یکی از سخت افزار ها هم باشه .مثلا چیپ صدا یا LAN یا ماژول وای فای.این قطعات رو هم چک کرده و اعلام نتیجه بفرمائید .با ویندوز لایو هم تست کنید و ببینید در اون حالت خاموش می شه یا خیر .درایورها ها رو هم چک کنید و ترجیحا از درایورهای اصلی استفاده کنید نه از پک AllDriver .
موفق باشید .

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
دوست عزیز برد برد وایرلس و بلوتوث و بردار مدار وب کم رو هم قطع کن ببین چی میشه ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ebadiyan

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
سلام دوست گرامی
من همین الان یه 5110 زیر دستمه که همینجوری هست و وقتی shut down میکنم خاموش نمیشه. این ایراد وقتی براش پیش اومد که یه ماژول رم 4 گیگ مثل خودش بهش اضافه کردم . خودش یه رم 2 گیگ داشت من یه 4 با همون مشخصات و مارک بهش اضافه کردم این ایراد رو نشون میده . جالب اینجاست که وقتی رم اضافه شده رو بر میدارم خاموش میشه و وقتی رم 4 گیگی رو حتی بصورت تکی قرار میدم دوباره خاموش نمیشه.
دوست خوبم من قبلا این کار روکرده بودم ولی مجدادا تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir99

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
دوست خوبم
طبق فرمایش شما ،کارهای اولیه و اونایی که بیشتر محتمل بودند رو انجام دادید .طبق نظر دوستمون خاموش نشدن می تونه بخاطر یکی از سخت افزار ها هم باشه .مثلا چیپ صدا یا LAN یا ماژول وای فای.این قطعات رو هم چک کرده و اعلام نتیجه بفرمائید .با ویندوز لایو هم تست کنید و ببینید در اون حالت خاموش می شه یا خیر .درایورها ها رو هم چک کنید و ترجیحا از درایورهای اصلی استفاده کنید نه از پک AllDriver .
موفق باشید .
سلام دوست من چیپ صدا و لن روتست میکنم ولی از وای فای نیست چون اون برد که وای فاوی داره رو وصل نکرده بودم ویندوز لایو هم همونه خاموش نمیشه درایور و ویندوز خام نصب کردم که بنظرم مربوط نیست ..چون حالت عادی هر لپ تاپی بدون درایور باید خاموش بشه

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
دوست عزیز برد برد وایرلس و بلوتوث و بردار مدار وب کم رو هم قطع کن ببین چی میشه ؟

سلام دوست من راستش من اصلا اون برد رو وصل نکرده بودم بازم نشد-بلوتوث رو برداشتم نشد--برای مدار وب کم هم جواب نداد

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به فرمایش شما در مورد رم ،شاید رم با لپ تاپ سازگار نیست .در صورت امکان با رم دیگه ای چک کنید .به نظر بنده وقتی با رم 2 گیگ خودش خاموش می شه پس عیب برمی گرده به رم جدید و همچنین ساپورت سخت افزاری سیستم و دیگه نیازی به تست قسمتهای دیگه نیست و بهتره روی رم متمرکز بشید .
موفق باشید .

بالا