آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سوختن کلید اطمینان درب و سوختن آی سی تغذیه لباسشویی سامسونگ مدل B1282ST

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
لباسشویی B1282ST که کلید اطمینان درب سوخته بود . بعد از برسی برد دستگاه آی سی منبع تغذیه ( TNY266PN )سوخته بود و دیود پل ها هم سوخته . سه تا مقاومت که روی تصویر علامت زدم داغ کرده بود ( از آب شدن ژله روی برد معلوم بود ) ولی از روی ظاهر سالم هستند . و آی سی کوپلر هم به نظر داغ کرده بود .
خازن آب رنگ که داخل مستطیل زرد علامت زدم را اگه کارش و تست سالم بودنش را بگین ممنون میشم . سوالم اینکه با تعویض قطعات سوخته امکان درست شدن است . و بعد از تعویض قطعات قبل از گذاشتن به لباسشویی . اگه ممکنه محل ورود برق شهر و محل خروج ولتاژ ها را نشان بدین و خروجی ها چند ولت باید باشه .و محل وصل کردن کلید درب کدام قسمت است که برای امتحان فعلا وصل کنم . با تشکر

تصویر0221.jpgتصویر0222.jpgتصویر0224.jpg

keyvan a

کاربر
2013-01-23
151
449
کردستان
باسلام استادگرامی اون قطعه که میفرماید واریستورهستش که که داثردوفازشدن یااتصال بیین فازونول میسوزه زمانی که دوسراهم متروبه دوسران میزنی رنج باید مقاومت بی نهایت رونشون بده فازونول ورودی رو ازورد سیم برق اصلی تاروی بردباهمترچک کن راحت میشه یافت بعد شماروی اون خازن بزرگه که چسپیده به کوپلرپایه ان بایددوازده ولت رونشون بده وریگلاتور7805بایدخروجی 5ولت داشته باشه

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
چون لباسشویی در محل دیگه است و برد تو تعمیرگاه میشه بعد از تعویض قطعات قبل از نصب روی لباسشویی امتحان کرد که مدار قسمت تغذیه سالم هست یا نه ؟ منظورم به برق شهر وصل کنم و محل میکروسویچ را فعلا با هم وصل کنم و محل ولتاژ های خروجی رو تست کنم ؟ اگه میشه . محل وصل به برق شهر و محل اتصال میکروسویچ و محل خروجی ها با ولتاژ مورد نظر را اعلام کنید . اگر هم نمیشه مجبورم ببرم روی لباسشویی وصل میکنم و بعد نتیجه رو اعلام میکنم . منتظرم . با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
چون نتونستم قبل از سوار کردن به خود لباسشویی برد را امتحان کنم . بعد از عوض کردن 5 دیود و تعویض آی سی tny266pn و تعویض میکروسویچ سوخته . و بستن روی لباسشویی . الان لباسشویی داره کار میکنه . باید ببینیم این قطعات چند روز یا جند ماه کار میکنه . با تشکر

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

آن قطعه آبی رنگ که دوستمان keyvan a گفته واریستور است اگر روی فیبر در کنار آن نام VR1 داشته باشد واریستور میباشد واریستور یا مقاومت حساس به ولتاژ همانند فیوز وقتی ولتاژ بیش از حد تعریف شده برای واریستور وارد مدار شود میسوزد و بصورت موازی در مسیر جریان برق قرار میگیرد

adabjou

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-29
28
178
بزای تست با برق شهر بغل رله فیش سه سیمه سفید وجود دارد سیم برق را به فیش وسطی سفید وسر دیگر را به سر جذب رله بغل ( فیش سفید )وصل شود
البته بهتر است از یک لامپ 25 وات برای تست بطور سری استفاده شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
2021-09-07
1
1
سلام

اساتید ارجمند
کسی می تونه بگه اپتوکوپلر کنار ترانس(pc1) چه شماره ای هست؟
Pc2 که تقریبا وسط برد هست شماره ۸۱۴ هست اما pc1 توی برد ما قابل تشخیص نیست

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
با عرض سلام به همکاران عزیز
این مطلب برای کسانی هست که تازه می خواهند تعمیرات برد لباسشویی را اشروع کنند برای تست لباسشوئئ باید تعمیرکار برد از مشتری یا تعمیر کار لباسشوی بخواهد تا تمام سیم کشی وموتور تاخو شیرهای برقی و... لباسشویی را از روی ان باز کرده وبه تعمیرگاه برد بیاورد این مطلب برای کسانی که سالها در کار تعمیر برد هستند صادق است واین افراد این کار را انجام می دهند
با تشکر

بالا