آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن و کد f0 در مادربرد MSI K9N neo

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
درود ...

دوست عزیز :

محیطی رو که کار میکنید همیشه مرتب و تر و تمیز کنید ,گرد و خاک رو پاک کنید .. حتی الامکان هنگام کار با مادربرد از دستکش یا دستبند esd استفاده کنید ... اگه نه قبل کار با مادربرد خودتونو تخلیه کنید ...

--------
خیلی از تصویر ندادن ها از الکتریسیته ساکنیه که میره تو مدار و حتی با clear cmos هم از بین نمیره , واقعا من خیلی دنبال دلیلش گشتم و چیزی نیافتم ... فقط و فقط باید مادربرد رو بزاری یه گوشه و بسته به شانست بعد یک ساعت تا یک روز تصویر میده ...
-------
موفق باشی

mohsen_n94

کاربر
2010-05-29
176
592
یزد
ممنون دوست گرامی.
تو خونه کار میکنم و خداروشکر دوروبرم مرتبو تمیزه.
اینجور احتمالاتی میدادم اما حدود یک هفتست مادربورد بیکار اینجاست حتی بدون وصل بودن پاور. مدت زمانی که رفتمو برگشتم فقط 10 دقیقه بود نمیدونم چ اتفاقی افتاد. تنها کاری هم که کردم پایه A1 اسلات PCI Express رو به جی ان دی تست بوق گرفتم که ببینم موقع روشن بودن برای تست ولتاژ به پایه ها دیگه اتصال میشه یا نه. بعد سوییچ کردم.
ممنون بابت توضیحات.
کسی اگر در مورد سوال آخرم در مورد بایوس اطلاعاتی داره ممنون میشم جواب بده.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
دوستان تنظیمات بایوس تو خود آی سی بایوس ذخیره میشه؟ با رایت کردنش تنظیمات ریست میشه؟
آخه یه بار که توی ی مادربورد بایوس رو واسه آپدیت با پروگرامر آپدیت کردم و گذاشتم رو مادربرد هنوز تنظیمات قبل سرجاش بود ساعت هنوز درست بود و...

موقعی که ایسی بایوس رو در میارید باید دو کار انجام بدید که کاملا clear cmos بشه
1-گذاشتن جامپر روی clear cmos
2-بر عکس جا زدن باطری

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
یعنی با رایت کردن بایوس ریست نمیشه؟ دلیلش؟
مراحل رایت بایوس با پروگرامر

1-detect ic
2-read ic
3-erase ic
4-read ic
5-program ic
5-read ic
6-verify ic
----
من به مورد شما بر نخوردم. اگه این مراحل رو رفتی صد در صد ساعت و تاریخ میشه واسه زمان ریلیز شدن اون فایلی که رایت شده. البته منظور تاریخ بود.

بالا