آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن خروجی منبع تغذیه 12ولتی مدل liteon pa-11451-2 rev D

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,766
خروجی بریج 288 هست - و ولتاژ پایه وسط فت هم 300 ولته .
با وجودی که خازن بزرگ رو هم عوض کردم!

حالا چی تجویز میفرمایید ؟

درود

پست تکراری یا مشابه ارسال نکن.

پس تعویض خازن موثر بوده و یا گزارش قبلی 280 ولت دقیق نبوده

حالا همین فت را تست کن. (ببین داخل مدار دو تا از پایه ها شورت است ؟

سپاس

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
درود

پست تکراری یا مشابه ارسال نکن.

پس تعویض خازن موثر بوده و یا گزارش قبلی 280 ولت دقیق نبوده

حالا همین فت را تست کن. (ببین داخل مدار دو تا از پایه ها شورت است ؟

سپاس

تشکر ... منت گذاشتید ...
البته جسارتا اون دو تا پست چون جواب دو نفر متفاوت بود و با هم فرق داشتن جدا جدا زده شد.
نه خروجی خازن کماکان 280ولته-خروجی بریج و پایه وسط فت هم حدود 300 ولته . این شرایط قبل و بعد از تعویض خازن یکی بود اما بعد از تعویض خازن اون 7-8 ولت نوسانی که روی خروجی بریج وجود داشت از بین رفت.

خیر فت پایه هاش شورت نیستند.

در ضمن مقاومت آمپر بالایی که بعد از پل هست رو داغ میشد عوض کردم اما تفاوتی پیش نیومد.

یه زنر st4148 روی برد موجوده که بهش مشکوکم اما نه میدونم چیه که شبیهش رو بگیرم نه میدونم ولتاژ شکستش چند ولتیه که بتونم تستش کنم
!
شما نمی دونید ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,766
تشکر ... منت گذاشتید ...
البته جسارتا اون دو تا پست چون جواب دو نفر متفاوت بود و با هم فرق داشتن جدا جدا زده شد.
نه خروجی خازن کماکان 280ولته-خروجی بریج و پایه وسط فت هم حدود 300 ولته . این شرایط قبل و بعد از تعویض خازن یکی بود اما بعد از تعویض خازن اون 7-8 ولت نوسانی که روی خروجی بریج وجود داشت از بین رفت.

خیر فت پایه هاش شورت نیستند.

در ضمن مقاومت آمپر بالایی که بعد از پل هست رو داغ میشد عوض کردم اما تفاوتی پیش نیومد.

یه زنر st4148 روی برد موجوده که بهش مشکوکم اما نه میدونم چیه که شبیهش رو بگیرم نه میدونم ولتاژ شکستش چند ولتیه که بتونم تستش کنم
!
شما نمی دونید ؟

درود

4148 زینر نیست با 1n4007 هم میتونی جایگزین کنی ولی مگر نشتی داره که مشکوک شدی؟

اگر پاور کامپیوتره باید استارت بشه ( از طریق سیم سبز و مشکی )
در غیراینصورت اگه 5 ولت داری گیت فت مورد نظر به یک آی سی مرتبطه که احتمالا این آی سی سوخته

سپاس

بالا