آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: کمتر نشان دادن مموری گرافیک palit a9400

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
با سلام به اساتید محترم یه کارت گرافیک palit 9400 دارم که وقتی روی مادربرد m2n68-am نصبش میکنم مقدار گرافیکه شناخته شده رو 256 مگ میزنه و لی خود گرافیک 1 گیگ هست؟ مشکل از کجا میتونه باشه ؟؟؟؟؟:smilie_help::smilie_help:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
یک شات با برنامه gpu-z بگیرید . ببینید مقدار حافظه رو چه مقدار مینویسد .

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
کسی از اساتید نیست پاسخ بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
مقدار حافظه دقیق رو برنامه gpu-z نشون میده .پس همون 256 مگ هست .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
مقدار حافظه دقیق رو برنامه gpu-z نشون میده .پس همون 256 مگ هست .
با سلام دوباره ولی هنگام روشن کردن در اولین صفحه قبل از نشان دادن صفحه مادربرد مقدار رو 1024 و مدل رو 9400 gt نشون میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
حدس خودم از درایورش هست کسی از دوستان درایور این گرافیک رو نداره؟؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
حدس خودم از درایورش هست کسی از دوستان درایور این گرافیک رو نداره؟؟

اون که اولش میزنه 1024mb یک فایل text هست که توسط ادیتور بایوس nvidia قابلیت ادیت هست . ولی برنامه gpu-z اطلاعات رو از بایوس میخونه .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
سلام دوست عزیز.
بله حدستون کاملا درست و مشکل از درایور گرافیکتون هست. مارکهایی مثل PALIT GIGATRONE و چند شرکت دیگه همیشه خریدار تکنولوژی هستند و نه تولید کننده و همیشه گرافیک هاشون بعد از گرافیک های شرکتهایی مثل asus و giga و xfx به بازار میاد. به خاطر همین برای مقرون به صرفه بودن چیپستهایی که برای GPU استفاده می کنند چیپستهایی هستند که قابلیت اورکلاک شدن رو دارند. یا اصطلاحا سخت افزارشون به وسیله نرم افزار ارتقاء داده شده است. و هیچ جنبه عملی نداره. حتی وقتی شما DRIVER PACK رو بذارین، برای نصب یه چیز عجیب غریبی که هیچ ارتباطی به گرافیک شما رو نداره بهتون معرفی می کنه و اصولا هم وقتی نصب میشه 256 و 512 نشون میده و چون درایور با بایوسی که روی گرافیک ریخته شده همخوانی نداره عموما باعث هنگ و یا ریست میشه. ( البته مشکل از driver pack ها نیست. دلیلش بسیار مفصل هست که فکر نمی کنم جاش اینجا باشه). بهترین کار برای شما این هست که درایوری که همراه گرافیک بهتون دادند رو نصب کنین. اگه پیدا نکردین تو این سایت برام پیغام بذارین من بین سی دی هام براتون پیدا کنم و ارسال کنم.
امیدوارم این مطلب مورد استفاده بوده باشه.

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72
سلام دوست عزیز.
بله حدستون کاملا درست و مشکل از درایور گرافیکتون هست. مارکهایی مثل PALIT GIGATRONE و چند شرکت دیگه همیشه خریدار تکنولوژی هستند و نه تولید کننده و همیشه گرافیک هاشون بعد از گرافیک های شرکتهایی مثل asus و giga و xfx به بازار میاد. به خاطر همین برای مقرون به صرفه بودن چیپستهایی که برای GPU استفاده می کنند چیپستهایی هستند که قابلیت اورکلاک شدن رو دارند. یا اصطلاحا سخت افزارشون به وسیله نرم افزار ارتقاء داده شده است. و هیچ جنبه عملی نداره. حتی وقتی شما DRIVER PACK رو بذارین، برای نصب یه چیز عجیب غریبی که هیچ ارتباطی به گرافیک شما رو نداره بهتون معرفی می کنه و اصولا هم وقتی نصب میشه 256 و 512 نشون میده و چون درایور با بایوسی که روی گرافیک ریخته شده همخوانی نداره عموما باعث هنگ و یا ریست میشه. ( البته مشکل از driver pack ها نیست. دلیلش بسیار مفصل هست که فکر نمی کنم جاش اینجا باشه). بهترین کار برای شما این هست که درایوری که همراه گرافیک بهتون دادند رو نصب کنین. اگه پیدا نکردین تو این سایت برام پیغام بذارین من بین سی دی هام براتون پیدا کنم و ارسال کنم.
امیدوارم این مطلب مورد استفاده بوده باشه.
با سپاس از شما اگه لطف کنید و درایور این گرافیک رو بگزارید و دیگه اینکه آیا این گرافیک پایداری خوبی نداره و ممکنه در آینده دچار اشکال بشه ؟؟
برای یه سیستم هست که زیاد باهاش بازی میکنه ؟؟

بالا