آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن مادربرذ msi ms-7108

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
سلام

یه مادر برد هستش که از لحاظ ظاهری هیج مشکلی در خازن ها ومذارات دیده نمیشه
با 1 پاور نو تست کرذم اصلا روشن نمیشه.ولی وقتی سوکت پاور مربوط به سی پی یو رو ازش جدا میکنم
روشن میشه...لطفا راهنماییم کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 0noff

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
فت های قسمت pwm cpu که کنار سوکت cpu هست تست کن .اتصال کوتاه داری در اثر سوختن یکی از اینها

ممنونم.راستش خودم هم تو این فکر بودم...تازه کار هستم
طریقه تست فت های اون ناحیه رو نمیذونم.تو انجمن سرچ کردم چیزی دست گیرم نشد

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
میشه لطف کنیذ توضیح بدید؟؟؟؟/بخدا از صبح دارم میخونم چیزی نفهمیدم

• Like

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
مولتی متر رو روی تست دیود بگذارید . پراب قرمز رو بالای فت بگذارید و پایه ها پائین رو به جز وسطی با پراب مشکی بگیرید نباید بوق بزنه .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
برای تست فت ،اصولی ترین راه اینه که فت رو خارج از مدار تست کنید به اینصورت که پس از خارج کردن فت ،پایه ها رو برا چند ثانیه با یه تکه سیم یا پنس به هم اتصال دهید .مولتی متر رو در حالت تست دیود قرار داده و پراب مشکی رو به درین ( پایه وسطی یا همون بدنه فلزی ) و پراب قرمز رو به سورس وصل کنید ،در این حالت عدد نشان داده شده باید حدود 500 باشه .بدون برداشتن پراب مشکی ،پراب قرمز رو به گیت بزنید .در این حالت عدد نشان داده شده باید عددی بزرگ یا OL باشه .بدون برداشتن پراب مشکی ،مجددا پراب قرمز رو به سورس وصل کنید. در این حالت عدد نشان داده شده باید عددی خیلی کوچک باشد .در غیر اینصورت فت معیوب هست .
موفق باشید .

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
دوست خوبم
برای تست فت ،اصولی ترین راه اینه که فت رو خارج از مدار تست کنید به اینصورت که پس از خارج کردن فت ،پایه ها رو برا چند ثانیه با یه تکه سیم یا پنس به هم اتصال دهید .مولتی متر رو در حالت تست دیود قرار داده و پراب مشکی رو به درین ( پایه وسطی یا همون بدنه فلزی ) و پراب قرمز رو به سورس وصل کنید ،در این حالت عدد نشان داده شده باید حدود 500 باشه .بدون برداشتن پراب مشکی ،پراب قرمز رو به گیت بزنید .در این حالت عدد نشان داده شده باید عددی بزرگ یا OL باشه .بدون برداشتن پراب مشکی ،مجددا پراب قرمز رو به سورس وصل کنید. در این حالت عدد نشان داده شده باید عددی خیلی کوچک باشد .در غیر اینصورت فت معیوب هست .
موفق باشید .
ممنونم..ایا روشی وجود نداره که قطعه از مدار خارج نشه؟؟؟این اموزش شما واقعا عالی بود برام ...

آخرین ویرایش:
  • Like

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
مولتی متر رو روی تست دیود بگذارید . پراب قرمز رو بالای فت بگذارید و پایه ها پائین رو به جز وسطی با پراب مشکی بگیرید نباید بوق بزنه .
مهندس.من این کارو کردم...
تو 1 یا دوتا بار اول خرابی مدنظر شمارو تایید کرد ولی وقتی دوباره زدم ..اصلا ..اون ارور(بوق) نشون نداد؟؟؟ایا طبیعیه؟

• Like

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
IMG_۲۰۱۵۰۲۲۳_۰۹۲۵۴۹.jpg
ببینید تو عکس اون دایره ها قطعه باکد 09n 03la هستش که باروش تست اقای amd خرابه ...ولی ایا برای این قطعه این جور تست صحیح است؟////یا باید طبق گفته دوستان بیرون از برد تست شود؟؟؟

پیوست‌ها

بالا