آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خواندن سی دی و نخواندن دی وی دی رایتر asus 24d3st

bird

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
48
78
سلام
رایتر ایسوز سی دی رو میخونه ولی دی وی دی که میذارم اپتیک جا به جا میشه و چراغ دستگاه چشمک میزنه ولی بعد چند ثانیه چراغ خاموش میشه
و دستگاه دی وی دی رو نمیخونه
لنز رو تمیز کردم... نشد .
فقط من هر چی گشتم دو تا پیچ مربوط به پتانسیومتر راپیدا نکردم . امکان داره رایتر پیج تنظیم نداشته باشه؟
با تشکر

bird

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
48
78
فریمورش هم گشتم پیدا نکردم... ولی یه رایتر سالم مثل این دارم نرم افزاری که باهش از رایتر سالم بکاپ بگیرم ندارم و پیدا نکردم .
نمی دونم با چه نرم افزاری از فریمور رایتر سالم بکاپ بگیرم؟؟؟!!!

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
سمت چپ تصویر ،زیر قطعه پلاستیکی محافظ مشکی رنگ یه پیچ هست .البته نمی شه تشخیص داد پیچ نگهدارنده برد هست یا پتانسیومتر.ببینید اون قطعه پلاستیکی رو می شه برداشت یا خیر.زیر برد رو هم چک کنید .با توجه به فرمایشات شما ،احتمالا دسترسی به پروگرامر هم ندارید .اگه هر دو دی وی دی دقیقا مثل هم هستند ،می تونید آی سی دی وی دی سالم رو با دی وی دی مورد بحث تعویض و تست کنید و در صورت گرفتن جواب ،بدید آی سی و براتون پروگرام کنند .
موفق باشید .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
این سری جدید اسوس اپتیکشون به شدت ضعیف هست . بتونید اپتیک پیدا کنید بهتره تعویض کنید

bird

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
48
78
ممنون از راهنماییتون اون پیچ نگهدارنده است. هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم . به نظر میاد پیچ تنظیم نداشته باشه.!!!
البته نمی خوام مسیر بحث رو عوض کنم ولی چون باید در صورت درست نشدن این رایتر یکی دیگه جایگزین کنم چه مدلی پیشنهاد میکنید که اپتیکش قوی باشه؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
پلکستور بهترین هست . اگر بتونی پیدا کنی . لایتون هم من به اسوس ترجیح میدم .

bird

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
48
78
پلکستور گمان نکنم تو شهرستان پیدا کنم... سامسونگ هم تو مغازه ها دیدم به صورت try
در مورد سامسونگ هم راهنمایی کنید ممنون میشم.
و اینکه try با box ازلحاظ کیفیت فرق دارن؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا