آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: شناخته شدن دی وی دی رایتر در مای کامپیوتر ولی عدم شناسایی در ستاپ

ادریس خان

کاربر
2014-12-10
168
74
تربت جام
سلام.ویندوز سون رو جانشین xp کردم بدون هیچ مشکلی تا اینجا.به دلایلی مجبور به تعویض ویندوز شدم حالا دی وی دی ویندوز که میزارم(یا هر هر چیزی دیگه) در حالت معمولی بالا میاد و اجرا میشه وآیکونش هم در مای کامپیوتر نشون میده.ولی در تنظیمات ستاپ دی وی دی رام نمیشناسه که سیستم با اون بوت بشه.در ستاپ قسمتی که سخت افزار رو شناسایی میکنه هارد رو شناخته ولی دی وی رام رو نه.مادر برد الایت.دی وی دی رام سامسونگ.اگه بخوای ویندوز xp نصب کنی خطاای صفحه آبی با کد 0*0000007b میده.میدونم مربوط به کابل ساتاست.ولی با یک دی وی دی رایتر دیگه که کابل IDE داشت هم امتحان کردم نشناخت.باطری در آوردم نشناخت./جای جامپر های دی وی دی رام عوض کردم نشناخت.
شما دوستان چه راهنمایی میکنید؟
ممنون

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
احتمال زیاد مشکل شما بیشتر مربوط به مادربرد هست تا دی وی دی رایتر .فقط دی وی دی رو به مادربرد وصل کنید و تنظیمات مربوط به SATA رو تغییر بدید . معمولا دو تا حالت Enhanced و Combined وجود داره که یکی برای ویندوزهای 98 و NT و اون یکی برای نسخه های بالاتر ویندوز .تست کنید در این حالت دی وی دی شناسائی می شه یا خیر .کابل ها رو هم تعویض کنید .با پاور دیگه ای تست کنید .اعلام نتیجه بفرمائید
موفق باشید .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز توضیحاتتون یه خورده برام نامفهوم بود ولی با توجه با خطای 7b میتونم بگم برای نصب ویندوز اکس پی مود هارد را باید تغییر بدین چون دیفولت این سری مادربردها 7 ساپورت می باشد ahci to ide.

ادریس خان

کاربر
2014-12-10
168
74
تربت جام
سلام.با تشکر از دوستان.مشکل دی وی دی رایتر حل شد از داخل ستاپ بخش feauters گزینه مربوط به IDE رو بر روی both قرار دادم مشکل رفع شد.آقا غفور منظور شما رو ahci to ide چیه؟توی سایت لاتین یک مربوط به این چیزهایی نوشته بود که من متوجه نشدم.میشه شما بگید

بالا