آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هنگ كردن لپ تاپ بعد از اتصال باتری dv7

dvb_data

کاربر vip
کاربر
2008-02-12
19
19
با سلام الان مدتی هست که من این مشکلو دارم اول فکر کردم علت هنگ کردن فن سی پی یو باشه باز کردم تمیز کردم باز هنگ میکرد بعد ویندوز عوض کردم بازم نشد تا فهمیدم وقتی باتری رو میکنم مشکل حل میشه با زدن باتری دوباره هنگ میکنه البته بعد از نصب ویندوز متوجه شدم گرافیک amd پریده دیگه الان تو device manager چیزی بنام گرافیک amd وجود نداره!!!!!

dvb_data

کاربر vip
کاربر
2008-02-12
19
19
پاسخ : Re: هنگ كردن لپ تاپ بعد از اتصال باتری dv7

دوست عزیز ببخشید میشه یکم بیشتر توضیح بدی

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
شما اول مشکل چیپ amd رو باید حل کنی . حتما باید ریبال بشه . بعد اگر مشکل باقی بود دنبال رفع عیب این ایراد باتری باشی .

dvb_data

کاربر vip
کاربر
2008-02-12
19
19
دوست عزیز الان دوباره چیپ شناسایی میشه ولی درایور روش نصب نمیشه یعنی متوجه شدم device id درست دیتکت نمیشه
PCI\VEN_1002&DEV_0000&SUBSYS_144A103C&REV_00 یعنی بجای نامبر هاردور میبینید که 4 تا صفر زده
ضمنا این مشکل زمانی بوجود اومد که نوسان برق رخ داد یعنی واسه یه لحظه برق قطع و وصل شد یعنی یه لحظه گرافیک از amd به intel سوییچ کرد وبا وصل شدن برق هنگ کردن شروع شد تا فهمیدم با برداشتن باطری دیگه یه کوجولو هم هنگ نمیکنه به غیره مشکل نصب نشدن درایور
حدس من اینه که یه مشکل نرسیدنه ولتاژ به یه قسمتی میتونه باشه اما میخام بیشتر راهنمایی بگیرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shahkoh

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
دوست عزیز الان دوباره چیپ شناسایی میشه ولی درایور روش نصب نمیشه یعنی متوجه شدم device id درست دیتکت نمیشه
PCI\VEN_1002&DEV_0000&SUBSYS_144A103C&REV_00 یعنی بجای نامبر هاردور میبینید که 4 تا صفر زده
ضمنا این مشکل زمانی بوجود اومد که نوسان برق رخ داد یعنی واسه یه لحظه برق قطع و وصل شد یعنی یه لحظه گرافیک از amd به intel سوییچ کرد وبا وصل شدن برق هنگ کردن شروع شد تا فهمیدم با برداشتن باطری دیگه یه کوجولو هم هنگ نمیکنه به غیره مشکل نصب نشدن درایور
حدس من اینه که یه مشکل نرسیدنه ولتاژ به یه قسمتی میتونه باشه اما میخام بیشتر راهنمایی بگیرم

بایوس مدل دقیق لپتاپ رو از سایت hp دریافت و اپدیت کنید .

• Like

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام
با اجازه اساتید بزرگوار...
من مبتدی هستم و فقط چیزی که به فکرم رسید رو خدمتتون عرض میکنم و همگی خیلی استاد هستید و مطمئنا باید از شما یاد بگیرم.
باطری جایگزین کردید؟
فک کنم لپ تاپ های hp تو بوتشون میشه رفت تو dyagnostics تا از سلامت باطری مطمئن شد.
اگر از سلامت باطری مطمئن هستید ترانزیستورها و خازنهای پشت چیپ شارژ نیاز به تست ندارن؟(برای خودم سواله!)
سپاس

dvb_data

کاربر vip
کاربر
2008-02-12
19
19
باطری هم تعویض کردم ولی تا مطمئن نشم به مادر برد دست نمیزنم

• Like

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
به نظرتون مشکل تو قسمت بعد از باطری نیست؟.
خازن های صافی تو مسیر باطری رو چک کردید که سالم باشن؟
آقای AMD.POWER نمیتونه از خازن های مسیر باطری به بعد باشه(یعنی باطری به سمت تغذیه مادربرد)؟چون ایشون میگن با شارژر کار می کنه ولی با باطری هنگ می کنه!!!

بالا