آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن برد از روی چامپر پاور برد ga-m61pme-s2p

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام یه برد دارم با مشخصات بالا
مشکلش برام جالب بود اینطوریه که وقتی پاور رو on میکنم برای یک لحضه چراغ مربوط به دیباگر که روی سیستمه روشن میشه و بعد خاموش در حالی که این دیباگر روی برد های سالم که هست چراغ 12 ولت قبل از استارت مین روشن میشه اما روی این برد برای لحظه ای کوتاهه و بعد خاموش انگار که پاور از کار بیفته و روی پین های fpanel 5 ولت روی سوییچ پاوره که با اتصال اونا دستگاه روشن نشد اما در همون حالت بدون هیچ تغییری اگه سیم سبز و مشکی سوکت 24 پین که به برد هم وصله رو برای چند لحظه کوتاه که اتصال میدم سیستم به خوبی روشن میشه و تصویر هم میده انگار که مشکلی نداره
با این وجود بایوس آپدیت کردم ولی نشد تو بایوس هم set defualt هم کردم ولی با خاموش کردن پاور نیز مشکل پا بر جاست
با وجودی که سیستم روشن میشه با همون شرایط که گفتم اگه پین استارت رو هم که اتصال بدم که دستگاه خاموش بشه باز دستگاه خاموش نمیشه
ممنون میشم دوستان یه کمکی بکنند
با تشکر

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا با پاور و رم و CPU دیگه تست کنید .باتری بکاپ رو تست و در صورت نیاز تعویض کنید .قطعات اطراف FPANNEL رو از نظر شورتی بررسی کنید .وضعیت جامپرها رو بررسی کنید .پورت های USB و همچنین آی سی های صدا و LAN رو از نظر اتصالی و معیوب بودن بررسی کنید .یه هیت ملایم با خمیر فلکس مرغوب روی I/O بدهید .در نهایت اگه مشکل پابرجا بود ،I/O رو تعویض کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام
i/o رو هم عوض کردم اما مشکل هنوز پابرجاست دوستان

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
فت ها روبا بازر تست گرفتم مششکلی ندارند البته فت های pmw
آیا بجز این راه راه دیگه ای برای تست خوبه
ترانزیستور ها رو چطور تست کنم ؟
ممنون

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
سلام دوست خوبم.اولا سیم سبزو مشکی رو به هم نزن این کار فقط یک بار اونم وقتیه که تعمیرکارمیزنه سیم اخر و اخرین تستشو میخواد عملی کنه.این کار خیلی خطر ناکه چون داری به صورت دستی ولتاژ پنج ولت اف پنل رو میخوابونی.دوما این عیب ممکنه از io باشه بزار زیر لوپ یا ذره بین و با سنجاق پایه هاشو تک تک اروم هل بده هر کدوم حرکت کرد لحیم کن.99 درصد احتمال داره مشکلت حل بشه.

بالا