آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: درخواست آموزش گذاشتن آی سی های چهار طرفه ( مانند I/O )

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام و درود خدمت شما دوستان و اساتید گرامی

من در تعویض کردن آی سی های 4 طرفه خیلی مشکل دارم . مثلا آی سی I/O مادربرد برام خیلی سخته عوض کردنش .

ممنون میشم اگر کسی فیلمی راجع به آموزش تعویض اینجور آی سی ها داره بذاره

با تشکر از شما

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام

فیلم آموزش صحیح تعویض قطعات SMD برای استفاده دوستان قرار دادم انشا الله مفید باشد

سلام دوست عزیز

ممنون از بابت فیلمی که گذاشته بودید . خیلی خوب بود .

من بیشتر توی فیکس کردن پایه های قطعه روی جای خودشان مشکل دارم . اینکه مثلا پایه ها درست جای خودشون قرار بگیرن

توی آی سی های 4 طرفه یه طرف رو که تنظیم میکنی طرف دیگه درست در نمیاد اون طرف رو درست میکنی طرف اول که درست کرده بودی دوباره

بهم میریزه پایه هاش .

نمیدونم دوستان از چه راه حلی برای رفع این مشکل استفاده می کنند ؟

لطفا نظرات رو به اشتراک بگذارید من و هر دوستی که احیاناً این مشکل رو داره استفاده کنیم . ممنون

mahdi avin

کاربر vip
کاربر
2013-06-18
69
360
مشهد
مشگل از لحیم های به جا مانده از آیسی قبل هست باید خمیر فلکسی بزنید و بعد از گرفتن هیتر مجدد قلع را صاف و یک دست کنید در غیر این صورت پایه ها گیر میکند و آیسی روی جای خود قرار نمی گیرد برای گذاشتن آیسی حتما از میکروسکوپ استفاده بفرمایید تا کار دقیق باشد

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
بعد از درآوردن I/O لحیم ها و اضافات لحیم های بجا مانده روی PCB رو از طریق قلع کش سیمی تمیز میکنم . بعد زیر لوپ پایه ها رو تنظیم میکنم و با هویه 4 تا پایه کناری رو یه ذره لحیم میکنم و بعد که I/O تو جاش ثابت شد بقیه پایه رو از طریق هیتر میچسبونم .

بالا