آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: راهنمايى براى خريد تجهيزات تعميرات

msamadaie

کاربر
2015-02-05
6
14
سلام. دوستان من دارم به تازگى تعميرگاه خودم رو توى شهرستان راه اندازى ميكنم. با توجه به اينكه در اول راه هستم به نظرتون چه ابزار و تجهيزاتى برام ضروريه؟؟ سوال دومم هم اينه كه BGA هايى كه با قيمت دو يا سه ميليون تومن هستن تو بازار، آيا به درد ميخورن يا اينكه بعدا اذيت ميكنن؟؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
شما سطح کارتون تا چقدر هست . برای دستگاه bga بیشتر هزینه کنید . بعدا کمتر پشیمون میشید . برای دستگاه bga که کار شما رو راه بنداز چیزی حدود 5-8 میلیون هزینه باید کنید . همچنین کاتالوگ همشون رو مطالعه کنید. حتما از چند شرکت مشاوره بگیرید .

msamadaie

کاربر
2015-02-05
6
14
به تعميرات برد كاملا واردم اما خوب قبلا تو شركتهايى در تهران كار ميكردم كه خوب مستقيما با مشترى سر و كار نداشتم و و عملا توى بازار نبودم. و تعميرات خاصى برامون ميومد كه اكثرا از سازمان ها ميومدن. براى همين يكم گيج شدم كه توى بازار، بيشتر چه لوازمى براى شروع مورد نيازمه چون مستقيما با يوزر سر و كار نداشتم تصورى از مشكلاتشون ندارم

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
البته نظر مدیر محترم جناب AMD.Power کاملاً به حق و درست هست ولی به شرط اینکه شما مشکل مالی نداشته باشی و اول کار به خاطر این هزینه ها اذیت نشی .
به نظر من برای اول کار خودتون رو درگیر هزینه های اضافی نکنید . گارانتی بزرگی مثل سریر سرویس با اون همه ورودی دستگاه داره از Ir rework استفاده میکنه .
البته من خودم BGA Machine دارم . ولی کار واقعاً میتونم بگم که عرض 3 سال هنوز هزینه اولیه اش واسم برنگشته .

msamadaie

کاربر
2015-02-05
6
14
خوب مطمئنا هزينه مهمه برام. براى همين هم پرسيدم چون اگه بخوام تا هشت ميليون براى BGA بدم، از پسش بر نميام اما از اون طرف ميتونم بازار تعويض چيپ رو بگيرم چون تو شهرستان زياد با BGA آشنا نيستن همكارا

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
البته نظر مدیر محترم جناب AMD.Power کاملاً به حق و درست هست ولی به شرط اینکه شما مشکل مالی نداشته باشی و اول کار به خاطر این هزینه ها اذیت نشی .
به نظر من برای اول کار خودتون رو درگیر هزینه های اضافی نکنید . گارانتی بزرگی مثل سریر سرویس با اون همه ورودی دستگاه داره از Ir rework استفاده میکنه .
البته من خودم BGA Machine دارم . ولی کار واقعاً میتونم بگم که عرض 3 سال هنوز هزینه اولیه اش واسم برنگشته .

سلام من مدیر نیستم دوست گرامی . یک کاربر با سواد کم هستم .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
خوب مطمئنا هزينه مهمه برام. براى همين هم پرسيدم چون اگه بخوام تا هشت ميليون براى BGA بدم، از پسش بر نميام اما از اون طرف ميتونم بازار تعويض چيپ رو بگيرم چون تو شهرستان زياد با BGA آشنا نيستن همكارا

تنها راهش پرس و جو از همکارن هست که دستگاه bga دارند و ببینید از چه دستگاهی جواب گرفتند .

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
ایران خیلی از فروشنده ها ی BGA machine روی 5860c تاکید دارن و اونایی هم که هزینه کمتری میخوان بزارن بهشون دستگاه 380B از zm رو پیشنهاد میدن . من خودم تحقیق کردم و بین این دوتا دستگاه r590 از zm رو خریدم که خیلی ازش راضیم . اما همون طور که گفتم شاید هزینه اولیه ی خریدش رو در نیاوردم .
شما لازم نیست همه تجهیزات رو یه روزه بخرید . و همون اول هزینه های سنگین منبع تغذیه و اسیلوسکوپ و BGA machine و فیکسچر و شابلون ها رو تحمل کنید .
با یه دیباگر و مولتی متر و هیتر و هویه و ژروگرامر و ابزارآلات عمومی تعمیر مثل پنس و پیچ گوشتی و فلکس و ... شروع کنید . بعد خودتون نیاز سنجی کنید و با توجه به نیازهای خود و ارباب رجوع برید سمت خریدن IR rework و منبع تغذیه و BGA Machine و اسلوسکوپ . اینجوری عاقلانه تر و اقتصادی تر خرید میکنید .

msamadaie

کاربر
2015-02-05
6
14
من با RW-E6000 اين كمپانى كار كردم. بسيار دستگاه خوبيه و با ليزر پوينت و مانيتور و ميكروسكوپ ميشه نهايت استفاده رو ازش كرد. حالت هاى مختلف برنامه ريزى هم داره كه با چند تا كليك برنامه هاى مختلف رو براى چيپ هاى مختلف ميشه بهش داد با حرارت هاى مختلف. اما خوب قيمتش ميدونم بالاست…

بالا