آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: یک راه ابتکاری برای جلوگیری از سوختن هویه در کار مداوم

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
با سلام خدمت شما کاربران گرامی:
در این تاپیک، یک راه ابتکاری برای جلوگیری از سوختن هویه در کار مداوم پیشنهاد می کنم، چون اکثر هویه های موجود در بازار، ترموستان قطع کن حرارت ندارند و اگر هویه بحالت روشن و گرم روی میز بدون استفاده باقی بماند در دراز مدت سبب سوختن المنت آن می شود، لذا شما با قرار دادن یک دیود یک آمپری ماننده 1N4007بصورت سری با هویه و برق شهر توان هویه را به نصف کاهش داده و در هنگام کار و قرار دادن یک کلید بصورت موازی با دیود که سبب اتصال کوتاه مسیر دیود شده توان کامل را به هویه باز می گردانید. این روش می تواند سبب طول عمر هویه شما برای چندین سال شود. این مدار را به دو صورت می توان بکار برد دیود و کلید ظریف را در داخل هویه جا سازی کنید یا دیود و کلید را قبل از پریز برق دوشاخه هویه نصب کنید و شما باید از این پریز فقط برای هویه استفاده کنید. این هم شکل ساده مدار که توضیحات در متن وجود دارد.
HOVEA.PNG

reza05

کاربر
2014-05-24
65
131
سلام ببخشید من یه سوال برام پیش اومده
الان تو این دو حالت شکل موج دومی توان موثرش نصف میشه؟
اگر المنت فقط خاصیت مقاومتی داشته باشه یا خاصیت سلفی هم داشته باشه تاثیری تو توان داره؟
درضمن ممنون از راهنماییتون خیلی خوب بود آخه اینطوری هویه هم کاملآ سرد نمیشه هم آسیب نمیبینه
Untitled.png

آخرین ویرایش:

reza05

کاربر
2014-05-24
65
131
سلام ببخشید من یه سوال برام پیش اومده
الان تو این دو حالت شکل موج دومی توان موثرش نصف میشه؟
اگر المنت فقط خاصیت مقاومتی داشته باشه یا خاصیت سلفی هم داشته باشه تاثیری تو توان داره؟
درضمن ممنون از راهنماییتون خیلی خوب بود آخه اینطوری هویه هم کاملآ سرد نمیشه هم آسیب نمیبینه
مشاهده فایل‌پیوست 109625

راستش با مولتی متر که اندازه گرفتم وقتی دیود سری شده باشه توان تقریبآ نصف میشه
با تشکر از آقای تحیری

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
راستش با مولتی متر که اندازه گرفتم وقتی دیود سری شده باشه توان تقریبآ نصف میشه
با تشکر از آقای تحیری

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
چون دیود، در شکل 2، شکل موج سینوسی را بصورت نیم موج تبدیل می کند، هر چه که توان قبلی با خاصیت مقاومتی و سلفی بود، تقسیم بر دو می شود. این مدار با برق 50، 60، و 400 سیکل حدودا توان تقسیم بر 2 می شود. و دیود IN7007 در همه موارد آن، بصورت عملی آزمایش شده است.

ALIMORTEZANI

کاربر
2015-03-12
1
9
سلام
ایا این روش تاثیری بر روی نوسانات برق هم دارد
چون هویه من به علت نوسان برق زیاد می سوزد
اگر جواب منفی است راهنمایی کنید
فقط استفاده از محافظ برق و استابلایزر نباشد
ترجیحا با یک مدار ساده مانند مدار پیشنهادی قبلی
با تشکر-علی -م

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
سلام
ایا این روش تاثیری بر روی نوسانات برق هم دارد
چون هویه من به علت نوسان برق زیاد می سوزد
اگر جواب منفی است راهنمایی کنید
فقط استفاده از محافظ برق و استابلایزر نباشد
ترجیحا با یک مدار ساده مانند مدار پیشنهادی قبلی
با تشکر-علی -م

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
همیشه نوسانات اضافه برق، سبب سوختن وسایل برقی می شود، اگر هویه شما در حالت توان 50 درصد، یا در حالت دیود سری باشد، بجای 220 ولت حدود 110 ولت برق به آن می رسد، و در این حالت اگر نوسان برق دو برابر شود، یعنی 220 ولت تازه می شود ولتاژ کار نرمال خودش و اگر ورودی دو فاز شود 380 ولت نصف آن می شود می شود 190 ولت و از 220 ولت نرمال تازه 30 ولت هم کم تر می شود، پس مطمئن باش در این حالت با شدید ترین حالت نوسان برق بی مشکل کار می کند.

soltan54

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-08-02
826
6,244
شمال ایران
تشکر از اطلاع رسانی این روش حتی در برخی هویه های گران قیمت نیز بصورت اورجینال اعمال میگردد که نمونه گووت ان را دارم مدت 15 ساله مورد مصرف قرار گرفته و چشمش نکنم هنوز هویه است

بالا