آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن لپ تاپ acer 5742G بعد از 5 دقیقه

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
acer 5742G بعد از 5 دقیقه خاموش میشود. مادر برد کاملا شستشو شده بایوس رایت کردم . فن ، رم ، هارد عوض کردم . خمیر سیلیکون عوض کردم تاثیری نداشت. با باطری و بدون باطری فرقی نمیکند. در حین کار در هیچ نقطه ای گرمای غیر طبیعی دیده نشد.
راهنمایی میفرمایید لطفا . چکار کنم.؟

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
سلام
acer 5742G بعد از 5 دقیقه خاموش میشود. مادر برد کاملا شستشو شده بایوس رایت کردم . فن ، رم ، هارد عوض کردم . خمیر سیلیکون عوض کردم تاثیری نداشت. با باطری و بدون باطری فرقی نمیکند. در حین کار در هیچ نقطه ای گرمای غیر طبیعی دیده نشد.
راهنمایی میفرمایید لطفا . چکار کنم.؟
با درود
نباید یک راست سراغ بایوس می رفتید
بایوس دستگاه را بوت کرده و کارش تمومه
شارژر را تعویض کنید و تست بگیرید( با باتری و بدون باتری تست بگیرید)
در حالتی ممکنه هیت سینک درست سرجاش فیت نباشه (ممکنه تاب داشته باشد)
بهتره هیت سینک و فن یکجا تعویض کنید
فن سی پی یو را با دقت چک کنید چرخش خوب و کاملی داشته باشد
پره های هیت سینک را چک کنید که کاملا تمیز باشد
و یا ممکنه گاز درون هیت سینک خارج شده باشد
باز هم نمی شه نظر قطعی داد
بهتر بود عکسی می ذاشتید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
تشکر از توجهتون استاد گرامی
مواردی که فرمودین انجام شد ولی تاثیر نداشت .
به نطر من اگر مشکل گرما باعث خاموشی بشه معمولا با روشن کردن دوباره زمان خاموش شدن کمتر از دفعه اول میشه و همین طور با روشن کردن متوالی زمان خاموش شدن کمتر و کمتر. در صورتی که اگر هر چند بار این سیستم رو پشت سر هم روشن کنم زمان خاموش شدن دقیقا همون 5 دقیقه هست. بنا بر این فکر میکنم مشکل جایی دیگه باشه ، این طور نیست؟

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام
هارد رو جدا كنيد و وارد بايوس بشيد و تست كنيد ببينيد بازهم بعد 5 دقيقه خاموش ميشه؟

emanbatyaneh

کاربر vip
vip
کاربر
2014-06-27
243
304
کرمانشاه
درود
من یبار به این مشکل برخوردم البته مال من دو دقیقه طول میکشید خاموش میشد
وقتی مادربرد رو باز کردی کنار میکرو سویچ سمت راست تاچ پد دوتا فت هشت پایه هست ببین اگه زیاد داغ میشن عوضشون کن مشکلت حل میشه
پیروزباشید

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوست عزیز 5 دقیه ای که دستگاه روشن میمونه ویندوز میاد بالا.....تعویض ویندوز کن و با برنامه spacyکه کل دماهای سیستم و عملکرشو نشون میده استفاده کن ببین کدوم قسمت ولتاز یا گرمای زیادی داره.موفق باشید

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام و تشکر از توجه و راهنمایی اساتید محترم. شرمنده که خیلی دیر نتیجه رو اعلام میکنم . این لپ تاپ رو به خاطر عجله داشتن مشتری بیشتر از موارد بالا روش کار نکردم البته i/oهم نداشتم که عوض کنم بنابر این برای یکی از همکارا در شهر مجاورمون فرستادم ، حلش کرد و البته به من هم نمیگیه چکار کرده

بالا