آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: روش خواندن مقاومت 5 رنگی

ajabovo

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-25
183
323
سلام وقت بخیر

یک مقاومت 5 رنگی هست که به ترتیب شامل رنگهای زیر است:

قهوه ای-سبز-طلایی-طلایی-سبز

مقدار این مقاومت چقدر باید باشد؟

مولتی متر مقدار صفر اهم نشان میدهد.

مشکل در دو رنگ طلایی است.

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
سلام وقت بخیر

یک مقاومت 5 رنگی هست که به ترتیب شامل رنگهای زیر است:

قهوه ای-سبز-طلایی-طلایی-سبز

مقدار این مقاومت چقدر باید باشد؟

مولتی متر مقدار صفر اهم نشان میدهد.

مشکل در دو رنگ طلایی است.

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
در مقاومت های 5 رنگ، رنگ سوم هرگز نمی تواند طلایی باشد، با زربین در مورد تفکیک رنگ سوم بررسی شود.

vafajoo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2015-01-21
705
4,725
قزوین
دوست عزیز سلام مقاومت شما۰/۵ اهم با تلرانس۱درصد میباشد
ضمن اینکه رنگ طلایی میتواند رقم دوم وسوم هم استفاده گرد
درخواندن مقاومت ۵رنگ دقت فرمایید که یکی از رنگهای تلرانس ,اخرین رقم منظور گردد واز سوی دیگر رنگها لحاظ گردد
بهطور مثال در این مورد رنگ سبز نمیتواند رنگ اخر لحاظ گردد[hide][/hide]
رنگهای تلرانس عبارتند:مشکی با کاربردنظامی برابرباصفر.قهوه ای یک درصد.قرمز برابر با دو درصد
طلایی برابربا پنج درصد ونقره ای برابر با ده درصد.[hide][/hide]

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
با سلام خدمت اساتید محترم
بنده یه اهمتر دیجیتال دارم سر یه اشتباه یه جند تا از مقاومتهاش سوخته یه مقاومت پنج رنگ داره که فقط دو رنگ اول و اخر قابل تشخیص هستش (آبی و سفید) داخل برد کنار همین مقاومت چند مقاومت دیگه هست که دو رنگ اول و اخر شبیه همین مقاومت سوخته هستن
(آبی- نقره ای- مشکی- مشکی- سفید)
(آبی- قرمز- مشکی- مشکی- سفید)
ممنون میشم راهنمایم کنید هر کدوم از این مقاومتها چند اهم رو نشون میدن...

آخرین ویرایش:

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
با سلام خدمت اساتید محترم
بنده یه اهمتر دیجیتال دارم سر یه اشتباه یه جند تا از مقاومتهاش سوخته یه مقاومت پنج رنگ داره که فقط دو رنگ اول و اخر قابل تشخیص هستش (آبی و سفید) داخل برد کنار همین مقاومت چند مقاومت دیگه هست که دو رنگ اول و اخر شبیه همین مقاومت سوخته هستن
(آبی- نقره ای- مشکی- مشکی- سفید)
(آبی- قرمز- مشکی- مشکی- سفید)
ممنون میشم راهنمایم کنید هر کدوم از این مقاومتها چند اهم رو نشون میدن...

در مقاومت آبی- نقره ای مشکی-مشکی- سفید - رنگ پنجم نمی توان سفید باشد. ( اگر خاکستری باشد می شود 9.1 اهم .0.25 درصد.)
در مقاومت آبی- آبی- مشکی- مشکی- سفید - رنگ پنجم نمی تواند سفید باشد اگر خاکستری باشد می شود 680 اهم 05. درصد)

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
در مقاومت آبی- نقره ای مشکی-مشکی- سفید - رنگ پنجم نمی توان سفید باشد. ( اگر خاکستری باشد می شود 9.1 اهم .0.25 درصد.)
در مقاومت آبی- آبی- مشکی- مشکی- سفید - رنگ پنجم نمی تواند سفید باشد اگر خاکستری باشد می شود 680 اهم 05. درصد)

با سلام احتمال داره من رنگها رو از چپ به راست نوشته باشم؟
دومین مقاومت رنگش (آبی قرمز مشکی مشکی سفید) بود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vafajoo

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
با سلام احتمال داره من رنگها رو از چپ به راست نوشته باشم؟
دومین مقاومت رنگش (آبی قرمز مشکی مشکی سفید) بود
با سلام اگر رنگ ها را بر عکس نوشته باشی می شود سفید- مشکی-مشکی-نقره ای-آبی مقدار مقاومت 9.1 اهم 0.25 درصد خطا
اگر رنگ پائین را اشتباه نوشته باشی می شود، سفید-مشکی-مشکی-قرمز-آبی مقدار مقاومت 91 کیلو اهم 0.25 درصد خطا. لازم به ذکر است برای خواندن مقاومت ها از نزد نزدیک ترین حلقه رنگی به پایه های فلزی خارج شده از مقاومت استفاده می کنند.

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
با سلام اگر رنگ ها را بر عکس نوشته باشی می شود سفید- مشکی-مشکی-نقره ای-آبی مقدار مقاومت 9.1 اهم 0.25 درصد خطا
اگر رنگ پائین را اشتباه نوشته باشی می شود، سفید-مشکی-مشکی-قرمز-آبی مقدار مقاومت 91 کیلو اهم 0.25 درصد خطا. لازم به ذکر است برای خواندن مقاومت ها از نزد نزدیک ترین حلقه رنگی به پایه های فلزی خارج شده از مقاومت استفاده می کنند.

با سلام خدمت استاد گرامی ممنون که وقت میزارین با حوصله جواب میدین..
تو مقاومت دوم اگه رنگ به ترتیب آبی قرمز مشکی مشکی سفید باشه مقاومت چه مقداری رو نشون میده؟
یه سوال دیگه بنده در رشت هستم اگه نتونستم این مقاومتها رو پیدا کنم راه دیگه ای وجود داره که جایگزین کنم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vafajoo
بالا