آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل در مورد قرار دادن مقاومت برای LED ثابت

shahabtam

کاربر vip
کاربر
2012-07-15
21
55
دوستان برای ledهای قرمز من میخوام به صورت 5 تا 5تا سری کنم ولی نمیدونم از کدوم مقاومت استفاده کنم...

بر اساس محاسبات تئوری باید مقاومت ما 133 اهم باشه...
حالا اگه من مقاومت 150 اهم بزارم نورش یکم کم میشه و اگه 470 اهم بزارم خیلی خیلی کم میشه و اگه 120 اهم بزارم نورش خیلی خوب میشه ولی میترسم که ledها بعد از 6 ماه کارکرد بسوزه....
من یه کار رو با 474 عدد led بدون مقاومت و 6 تا 6 تا بستم و نورش از زمانی که از مقاومت 120 اهم و به صورت 5 تا 5 تا میبندم یکم کمتره....

حالا سوال من اینه که به نظرتون از مقاومت استفاده کنم یا نه؟
اگه استفاده کنم از کدوم مقاومت استفاده کنم که نور بیشتر و ماندگاری بیشتری رو داشته باشم؟

کسانی که تجربه دارن در این زمینه لطفا کمکم کنن...

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,086
48
ایران
دوستان برای ledهای قرمز من میخوام به صورت 5 تا 5تا سری کنم ولی نمیدونم از کدوم مقاومت استفاده کنم...

بر اساس محاسبات تئوری باید مقاومت ما 133 اهم باشه...
حالا اگه من مقاومت 150 اهم بزارم نورش یکم کم میشه و اگه 470 اهم بزارم خیلی خیلی کم میشه و اگه 120 اهم بزارم نورش خیلی خوب میشه ولی میترسم که ledها بعد از 6 ماه کارکرد بسوزه....
من یه کار رو با 474 عدد led بدون مقاومت و 6 تا 6 تا بستم و نورش از زمانی که از مقاومت 120 اهم و به صورت 5 تا 5 تا میبندم یکم کمتره....

حالا سوال من اینه که به نظرتون از مقاومت استفاده کنم یا نه؟
اگه استفاده کنم از کدوم مقاومت استفاده کنم که نور بیشتر و ماندگاری بیشتری رو داشته باشم؟

کسانی که تجربه دارن در این زمینه لطفا کمکم کنن...
سلام
دوست عزیز اگه خوب نگاه کنید . آموزش های لازمه همراه با سوال جواب ها در بخش ال ای دی ثابت
موجوده. پست شما تکراری است!!

بالا