آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مادربرد asus p5pl2 بعد از 15 ثانیه خاموش میشود

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام
ببخشید اینو میگم اول بهتر بود تایپیک رو تو بخش ایسوس میزدی بعئ یکم بیشتر توضیح میدادی مثلا خازنها رو از کدام قسمت تعویض کردی مشخص نیست

کریستال کدوم قسمت رو تعویض کردید الان با چه مشکلی روبرو هستید ایا دیباگر دارید ایا از امیلاتور استفاده میکنید همه اینها به خاطر اینه که مشکلتون سریع
بر طرف بشه

موفق و پایدار باشید

abbas006

کاربر vip
کاربر
2013-07-13
109
289
توی مادربردهای ایسوس قطب مثبت و منفی خازن ها بر عکس هست ها دقت کنید و چک کنید احتمال داره از این باشه
با یه پاور دیگه هم تست کنید
اگه مقدوره سریع برید توی بایوس دمای سی پی یو رو چک کنید ببینید شاید بخاطر داغ بودن سی پی یو خاموش میشه
نتیجه رو افلام کنید

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

ممنونم از همتون-پیشنهاداتتون رو انجام میدم انشالله که جواب میده وقتی جواب گرفتم نتیجه رو میگم ضمنن من کریستال بخش صدا رو عوض کردم و دو تا از خازن های اطراف چیپ شمالی...

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه ممکنه مشکل رو بطور کامل توضیح دهید .آیا در این مدت 15 ثانیه تصویر دارید یا خیر؟با پاور و رم و CPU دیگه ای تست کنید .ولتاژ قسمتهای مختلف رو بنویسید .وضعیت جامپرهای روی برد مخصوصا جامپر chaisses رو بررسی و در وضعیت نرمال قرار دهید .داخل پورت های USB رو از نظر شورتی بررسی کنید .اگه دمای آی سی کلاک غیر طبیعی هست ،تعویضش کنید .آی سی های صدا و LAN و رگولاتورها رو از نظر داغ شدن بررسی کنید .اگه مقدور هست عکس واضح از برد قرار دهید و اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

بالا