آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کم شدن ظرفیت رم سیستم

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
برنامه ها که عدد رو 4 می کنند من قبلا اینکار را کردم ولی در عمل احتمالا همان 3 گیگ را استفاده می کنه که باید تست بشه!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imen_g_sh

seer

کاربر
2015-08-11
2
0
[FONT=&quot]من سیستمی جدید حدود سه ماه پیش بستم و خیلی هم استفاده نکردم (روزی یا چند روزی یکبار یک تا سه ساعت کار های روزمره). مقدار رم که خرید کردم دو عدد رم 4 گیگ کروزر با باس (1600) با تایمینگ 11خریدم اما الان با دو نرم افزار تست مقدار رم جمعا حدود 7800 (مقدار خرده داره) و برخی نرم افزار ها 7900نشان میدهد.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]ویندوز 64 بیتی سون هست. اما مسئله اصلی میزان باس هست که در در هر دو نرم افزار تست مقدار باس 800 مگا نوشته در صورتی که ظاهرا این رم باید باس 1600 داشته باشد.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]مشخصات سیستم: [/FONT]windws 7 64bit[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
motherbord:gigabyt Z97D3H bass standard 1333 & 1600 & over clock 1886.2000 , or over
[FONT=&quot] [/FONT]
cpu: intel core i5 4460 socket 1150 3.2 g bass 1333 & 1600

[FONT=&quot] [/FONT]
ram: 2* crosser 4g xms3 ddr3 1600 c11 11 30

[FONT=&quot]دو عدد رم تکی 4 گیگ[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]مقدار نشان داده شده باس بدین صورت هست[/FONT]max bandwidth = pc3 - 12800k (800MHZ[FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
grafics:intel 4600 & zotac gtx 650 2g ddr5 nvidia geforce
[FONT=&quot] [/FONT]
dvd wr:asus & pioneer
[FONT=&quot]کیس گرین با 4 فن[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]پاور گرین 750وات[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]ویندوز 32 بیتی سون هم مقدار حجم رم ها همان قدر نشان میداد اما برای باس دقت نکردم و الان ویندوز 64 بیتی نصب هست .[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]برای سرعت بیشتر کامپیوتر در انجام کار ها مقدار رم را بیشتر کردم.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot](برای خرید رم با هزینه و موجودی بازار و وقت و اطلاعاتی که داشتم ظاهرا مقدار رم اندازه استاندارد 4 گیگ بود و من هم دو برابر این مقدار به نظر خودم گرفتم البته رم تکی نه دو آل ).[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]البته کاربری بیشتر خانگی اداری هست اما گاهی می خواهم کار تبدیل فیلم معمولی یا اچ دی به حجم پایینتر یا باز یابی فایلهای مختلف انجام دهم . اصلا برای بازی نمی خواهم.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]بیشترین توقعی که از کامپیوتر دارم انجام کارهای معمول خانگی و اداری در چند ثانیه و باز بودن همزمان چند پنجره است و تصور هزینه بیشتر کارایی بهتر داشتم.

اما ظاهرا دانش کافی برای انجام این کار نداشتم.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]گاهی به نظر من سرعت کم میشود البته مانند کامپیوتر قبلی قفل طولانی یا خاموش نمیکند. سرعت انتقال فایل به نظر من خیلی پایین ومتغییراست مخصوصا در حافظه های جانبی یا خواندن سی دی یا دی وی دی.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]با توجه به اینکه چند وسیله جانبی قدیمی دارم . اجبارا باید ویندوز سون 32 بیتی یا 8 -32 بیتی نصب کنم.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]در اینصورت آیا باز هم سرعت کندتر میشود.؟ و اینکه فقط مقدار 4 گیگ از 8 گیگ رم بیشتر کارایی نخواهد داشت.۰ (جایی مطلبی نوشته بود که در ویندوز 32 بیتی فقط حداکثر 4 یا 3گیگ کارایی عملی دارد)؟ آیا مقدار باس که 800 مگاهرتزنشان داده شده طبیعی هست یا در حالتهای مختلف متغییر هست و خود کامپیوتر طبق نیاز مگاهرتز را تغییر میدهد.؟[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]آیا کلا باس این رم همان 800 واقعی و 1600 اسمی و تبلیغات هست.؟ آیا باید مقدار حجم رم ها یانوع و مارک آنها تغییر کند یا اگر مثلا رم همان حجم اما1886 یا 2000باس بگذارم بهتر است؟ یا نباید بالاتر از مقدار باس سی پی یو باشد ؟ آیا رم ها سالم هستند یا به گارانتی مراجعه کنم.؟ [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]گاهی تصور می کنم که هر چقدر هم هزینه کنم برای کارهای معمول بازهم سرعت فقط مقدار اندکی که برای کاربر عادی غیر محسوس و مشاهده هست تغییر می کند .[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]اما مثلا کسی میخواهد فیلم با حجم بالا یا کار گرافیک سنگین انجام دهد. زمان کار مثلا از دو ساعت به نیم ساعت می رسد .[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]یا مثلا توقع افزایش سرعت انتقال فایل از حافظه اکسترنال یا سی دی حتی با آخرین نرم افزار و سخت افزارهای روز هم چندان واقعی به نظر نمی رسد و به قول برخی نمایندگیها بستگی به عوامل زیادی غیر از افزایش رم و سخت افزارها دارد..[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

بالا