آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کم شدن ظرفیت رم سیستم

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام
من دوتا رم که هر کدوم 2 گیگ هستن را به سیستم زدم انوقت سیستم 3 گیگ نشون میده ولی وقتی یکیش را در میارم از اسلات 2 گیگ نشون میده موندم پس اون یک گیگ کجا میره ؟؟؟؟؟؟؟

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوست من

بهترین کار اینه ویندوز رو اکتیو کنی بعد ازش استفاده کنی که برای این کار هم سایت خیلی هست

2- مدل مادر برد رو هم تو تایپیک میاوردی بد نبود

3- ایا بایوس رو کیلر سیموس یا اپدیت کردی
4- اسلت های رم و همینطور اطرافش رو هم چک کن همینطور پل شمالی رو
5- با یک سی پی یو دیگه هم تست بزن

منتظر پاسختون هستم

موفق باشید و پایدار

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
سلام
اگر بخواین روی ویندوز 32 بیت بیش از 3 گیگابایت رم استفاده کنید فقط یک راه دارید که آن هم نصب نرم افزار مخصوص patch ram هست و کاری میکنه که 4 گیگ قابل استفاده بشه.
گرچه به عقیده من این روش شاید در عمل از ظرفیت کامل رم شما استفاده نکنه ولی به هر حال می تونید تست کنید ببینید بهتر میشه یا نه. نرم افزارش هم تو اینترنت زیاده قبلا اقای شاطی زاده تو انجمن خودمون هم گذاشته بودند.
انجمن تخصصی تعمیرکاران ایران | The First Electronic Forum in iRaN | تعمیرکار | tamirkaran| tamirkar

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
ممنون از همه دوستان . که اطلاعاتشون تو این زمینه بسیار قوی بود غیر از خودم :distracted:
خوب نمیدونستم که 32 بیتی بیشتر از 3 گیگ را ساپورت نمیکنه . همون 3 تا هم بد نیست ولی مونده بودم چرا اینطوری شده . خواستم بدون برنامه ها و نصب نرم افزار ها خودش 4 تا را سپورت کنه که ظاهرا امکان نداره .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
ممنون از همه دوستان . که اطلاعاتشون تو این زمینه بسیار قوی بود غیر از خودم :distracted:
خوب نمیدونستم که 32 بیتی بیشتر از 3 گیگ را ساپورت نمیکنه . همون 3 تا هم بد نیست ولی مونده بودم چرا اینطوری شده . خواستم بدون برنامه ها و نصب نرم افزار ها خودش 4 تا را سپورت کنه که ظاهرا امکان نداره .

برنامه ها هم کار خاصی نمیتونند بکنند .چون از نظر فنی ویندوز های 32 بیت قادر به آدرس دهی بیشتر از 3 گیگابایت نیستند .

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
برنامه رو تست کردم جواب نداد. بنده هم با نظر جناب AMD.POWER موافق هستم .ویندوز های 32 بیتی رم های بیشتر از 3 گیگابایت نمیشناسه.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
برنامه رو تست کردم جواب نداد. بنده هم با نظر جناب AMD.POWER موافق هستم .ویندوز های 32 بیتی رم های بیشتر از 3 گیگابایت نمیشناسه.
یکی از دوستان من هم تو شرکت تست زده بود ولی جواب نداده بود .

آخرین ویرایش:
بالا