آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: هنگ کردن سیستم بعد از باز کردن یه برنامه سنگین مثل word در مادربرد msi مدل ms-6788

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
551
1,137
خوزستان-
سلام دوستان مادربرد msi مدل ..ms-6788..سیستم تک هسته ای و رم ddr1داره.. سیزده عدد خازن اون باد کرده بود که همه رو عوض کردم..تصویرمیاد ولی وقتی یه برنامه سنگین مثه word 2010 رو باز میکنی بعد از دو سه دیقه کار با این برنامه،سیستم قفل میکنه و روی تصویر مورد نظر گیر میکنه و مجبور میشیم سیستم رو ریست کنیم...دو تا از فت ها که در تصویر مشخص کردم،واقعا داغ میکنن..به طوری که اگه به پشت برد این فت دست بزنی دستت میسوزه....هیت سینک گرافیکی هم که روش هست واقعا داغ میکنه..یه گرافیک دیگه هم روش گذاشتم اونم هیت سینکش داغ بیش از حد داره...دو تا فت رو تعویض کردم اما مشکل پا برجاست..چیپ شمالی و جنوبی داغ نمیکنن و نرمال هستند..سی پی یو و پاور و هارد و گرافیک رو عوض کردم اما تغییری حاصل نشد..دو تا فت مذکور به موازات چیپ جنوبی است
20150209_124325.jpg

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
پاسخ : هنگ کردن سیستم بعد از باز کردن یه برنامه سنگین مثل word در مادربرد msi مدل

دوست من سلام

میشه خازنهارو که عوض کردید نشون بدید

نکته بارها در انجمن گفته شده وقتی خازن رو تعویض میکنید دقت کنید از جنس مرغوب باشه چون امروزه خازنهای تقلبی در بازار زیاده و نمیشه اعتماد کرد

اون دوتا فت هم فتای تغذیه پل هستند و اگه ایرادی داشته باشن باید پل رو هم چک کنید ببینید ایا خازنهای اس ام دی اطراف پل با گراند بوق میزنند

نکته : سرد بودن پل دال بر سالم بودنش نیست

موفق و پایدار باشید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
پاسخ : هنگ کردن سیستم بعد از باز کردن یه برنامه سنگین مثل word در مادربرد msi مدل

با دقت هیت سینک nb رو باز کن . فقط روی هسته وسطش کمی خمیر سیلیکون بزن . باید بهتر بشه اوضاعش

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
نرم افزار word که اصلا سنگین نیست :D اگر با word هنگ کنه طرف بخواد بازی کنه یا نرم افزار فتوشاپ باز کنه که دیگه میسوزه حتما!!
ولی اگر بخواد روی نرم افزار سبکی مثل word این اتفاق براش بیفته با کمی بهتر کردن اوضاع چیزی حل نمیشه و خیلی مشکل داره سیستم!

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
551
1,137
خوزستان-

مرسی از دوستان...منظور از هیت سینک nb پل شمالی است؟؟؟چه جوری پل رو چک کنم؟؟کدوم نقاط رو ولتاژگیری کنم..خازنهای آبی رنگ رو تعویضکردم..در تصویر مشخصه..قبلشم با خازن سنج همیشه تست میکنم..سیستم به راحتی و سریع میاد بالا(قبلا خیلی دیر میومد بالا) اما برنامه که باز میشه قفل میشه روی تصویر..اون دو تا فت و هیت سینک گرافیک هم داغ میشه..گرافیک دیگه هم بذارم هیت سینکش داغ میشه

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوست من لطفا یک نگاه بندازید داخل اسلات گرافیک اتصالی وجود نداشته باشه

اگه گرافیک های متعدد انداختید و سیستم وقت شروع به کار هتسینگ داغ میکنه بهتره این مدار را رو چک کنی
1- پل شمالی : اهمتر رو رو تست دیود میگذارید و یکی ازز پراب ها رو معمولا مشکی رو به بدنه که میشه جای پیچ و دیگری رو به خازنهای روی چیپ همینطور اطرافش میگیرید نباید
صدای اهمتر شنیده بشه البته در دو طرف خازنهای اس ام دی

2- فاز خود گرافیک شما وقتی مین روشن هست از اسلات خود گرافیک ولتاژ گیری کنید ببینید چنده معمولا 3.3 ولت میشه

موفق باشید اینارو چک کن تا بگم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
تو این سری از پردازنده ها مسئله گرم شدن cpu رو مد نظر داشته باشید . حتما با cpu دیگه تست بزن . دمای cpu رو از تو بایوس چک کن . خمیر روی پل شمالی هم بررسی کن .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
تو این سری از پردازنده ها مسئله گرم شدن cpu رو مد نظر داشته باشید . حتما با cpu دیگه تست بزن . دمای cpu رو از تو بایوس چک کن . خمیر روی پل شمالی هم بررسی کن .

این رو هم اضافه کنم . آخرین بایوس سایت msi رو اپدیت کن . تاثیر زیادی دارد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
551
1,137
خوزستان-
این رو هم اضافه کنم . آخرین بایوس سایت msi رو اپدیت کن . تاثیر زیادی دارد .

سلام دوست من لطفا یک نگاه بندازید داخل اسلات گرافیک اتصالی وجود نداشته باشه

اگه گرافیک های متعدد انداختید و سیستم وقت شروع به کار هتسینگ داغ میکنه بهتره این مدار را رو چک کنی
1- پل شمالی : اهمتر رو رو تست دیود میگذارید و یکی ازز پراب ها رو معمولا مشکی رو به بدنه که میشه جای پیچ و دیگری رو به خازنهای روی چیپ همینطور اطرافش میگیرید نباید
صدای اهمتر شنیده بشه البته در دو طرف خازنهای اس ام دی

2- فاز خود گرافیک شما وقتی مین روشن هست از اسلات خود گرافیک ولتاژ گیری کنید ببینید چنده معمولا 3.3 ولت میشه

موفق باشید اینارو چک کن تا بگم

شرمنده دوست خوبم..اینترنت نداشتم.ببخشید دیر شد..
چند سوال..فاز گرافیک چطور تست میشه؟؟؟؟من خازنهای اس ام دی کنار چیپ جنوبی رو تست بوق گرفتم..سیم سیاه به بدنه و سیم قرمز به پایه های خازنهای اس ام دی اطراف چیپ جنوبی..از یک طرف بوق میزنه..این درسته؟؟؟منظور شما اینه که اگه از دو طرف بوق بزنه ایجاد مشکل میکنه؟؟اگه از دو طرف بوق بزنه چیپ ایراد داره یا خازن؟؟در ضمن چند تا خازن شیمیایی کنار گرافیک رو دوباره عوض کردم و اینبار دیدم که دیگه سیستم قفل نمیکنه روی word..اما بازم فتها داغ میکنن و هیت سینگ گرافیک واقعا داغ میکنه

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
551
1,137
خوزستان-
دوستان منتظر راهنمایی های شما هستم..ممنون

بالا