آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: راهنمایی درباره خرید شابلون و فیکسچر

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با سلام خدمت دوستان عزیز میخوام شابلون بخرم برای زدن چیپ گرافیک و چیپ لپ تاپ مادربرد پی سی هم میخوام داشته باشه از کجا تهیه کنم بهتر و ارزان تر و راهنمایی و نکاتی درباره این شابلون ها باشه ممنون میشم

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
دوست عزیز،راجع به محل تهیه که اولویت با فروشگاههای همین سایته،اگر اونها نداشتند بفرمایید تا چند جایی که میشناسم رو خدمتتون معرفی کنم.اما در مورد شابلون و فیکسچر،دو مدل وجود دارد حرارتی و غیر حرارتی،شابلونهای حرارتی مزیتشون اینه که کار بسیار سریعتر و راحتتر از غیرحرارتی ها انجام میشه اما عیبشون در اینه که طول عمرشون شاید کمتر از غیر حرارتی هاست. نکته دیگه اینکه واسه شابلون های غیر حرارتی فیکسچری که میگیرید چهارطرفه باشه بهتر از دوطرفه هاست (منظور پایه های نگهدارنده چیپ روی فیکسچره) من فیکسچر خودم دوطرفه است و حین کار اکثرا چیپ ازش بیرون میاد و تکون میخوره و کارمو خیلی سخت میکنه ولی فعلا با همون دارم کار میکنم :( .نکات دیگری هم حتما هست که خب بنده به ذهنم نمیرسه،بقیه دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن.
موفق باشید

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با سلام،
دوست عزیز،راجع به محل تهیه که اولویت با فروشگاههای همین سایته،اگر اونها نداشتند بفرمایید تا چند جایی که میشناسم رو خدمتتون معرفی کنم.اما در مورد شابلون و فیکسچر،دو مدل وجود دارد حرارتی و غیر حرارتی،شابلونهای حرارتی مزیتشون اینه که کار بسیار سریعتر و راحتتر از غیرحرارتی ها انجام میشه اما عیبشون در اینه که طول عمرشون شاید کمتر از غیر حرارتی هاست. نکته دیگه اینکه واسه شابلون های غیر حرارتی فیکسچری که میگیرید چهارطرفه باشه بهتر از دوطرفه هاست (منظور پایه های نگهدارنده چیپ روی فیکسچره) من فیکسچر خودم دوطرفه است و حین کار اکثرا چیپ ازش بیرون میاد و تکون میخوره و کارمو خیلی سخت میکنه ولی فعلا با همون دارم کار میکنم :( .نکات دیگری هم حتما هست که خب بنده به ذهنم نمیرسه،بقیه دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن.
موفق باشید

ممنون از راهنمایی در مورد حرارتی و غیر حرارتی من با یاکسون مادون قرمز و هیتر چیپ بر میدارم کدومش بگیرم بهتره و میشه بفرمایید منظور از حرارتی و غیر حرارتی چیه یعنی غیر حرارتی نمیشه با هیتر حرارت داد یا مورد دیگه ممنون میشم کسایی که میشناسید دارند پیام خصوصی کنید تماس بگیرم تهیه کنم

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
حرارتی : شابلون هایی که به صورت مستقیم میشه روی شابلونی که روی چیپ هست هیت گرفت .
غیر حرارتی : شابلون هایی که بعد از تنظیم توپ ها روی چیپ باید شابلون رو بردارید و هیت رو روی چیپ بدید .

بالا