آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مدارات كنترل از راه دور توسط تلفن

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
با سلام :
نياز هاي امروزه بشري وادار ميكنند كه هر انسان نسبت به نياز هاي روزمره خود دستگاه هايي با بهره گيري از علم پيچيده الكترونيك را طراحي و مونتاژ و براي رفع نياز هاي خود مورد مصرف قرار دهند .
پروژه زير يكي از اين نوع دستگاه هاست كه توسط خط تلفن ميتوان {در اين پروژه فقط با يك رله } از راه دور يك دستگاه كنترلي اتوماتيك رمز شده و مطميني را در هر نقطه از جهان {دسترسي به تلفن } در مقصد را به همراه خود داشته باشيد .
پس از مونتاژ واماده سازي دستگاه را به برق شهري و خط تلفن مورد نظر وصل كنيد و با تنظيماتي كه انجام ميدهيد بعد از چند زنگ { تعداد فقره زنگ تلفن براي فعال سازي دستگاه قابل كنترل وبا انتخاب فردي ميباشد } دستگاه فعال خواهد شد حال بايد در عرض حداكثر 6 ثانيه كد 4 رقمي خود را توسط تلفن مبدا كه زنگ زده ايد را اعمال كنيد در صورت صحيح بودن كد فوق {كه در مقصد و در تنظيمات دستگاه ذخيره شده است }با فعال شدن رله دستگاه مقصد - اتوماتيك فعال شده و كنتاكت هاي ان براتون كار مورد نياز را انجام خواهد داد . در صورتيكه كد وارد شده اشتباه باشد بعد از 3 ثانيه خطاي اشتباه بودن كد فوق را از تلفن مقصد{كه توسط دستگاه در مبدا تعريف شده و به خط تلفن ارسال مي شود } در تلفن مبدا خواهيد شنيد . براي اصلاح و تكرار سيكل نيازي به قطع تماس نيست زيرا با تعاريفي كه در دستگاه مبدا ذخيره ميكنيد مي توانيد با فشردن دگمه ستاره به همراه يك عدد قابل تعريف شده در مبدا سيكل كار را تكرار و اين بار رمز صحيح را وارد كنيد .
براي اخذ نتيجه مطلوب توصيه ميشود ابتدا مدار را در پروتيوس شبيه سازي وبا تمرين از نحوه و امكانات اضافي كه در اينجا همه را فرصت اشاره نيست {توضيحات كافي در فايل متني ضميمه موجود ميباشد }| و كسب تجربه كافي را بدست اورده و سپس مدار را مونتاژ وبا اطمينان بهره برداري كنيد .
تمام فايل هاي لازم {hex lay schematic ,….. } در فايل ضميمه تقديم ميگردد .
Pcb در فرمت plc, lay } استاندارد نيز در فايل موجود ميباشد .
سعي كنيد از قطعات smd ‌و از رله {ريد رله } استفاده كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 50.9 کیلوبایت بازدیدها: 1,660

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
نمايشگر اشغال بودن خطوط تلفني

با سلام :
بله درسته الان ديگه هر كسي از دو يا چند خط تلفن در يك تلفن چند خطي استفاده ميكنه نمايشگر تلفن فوق مورد استفاده يا ازاد يا اشغال بودن خطوط فوق را نمايش ميدهند ولي ممكن است اين چند خط به صورت مجزا و يا توسط اپراتور و به صورت تك خطي {تلفن هاي روميزي تك خطي يا دستگاه و كامپيوتر } مورد استفاده قرار گيرد در چنين شرايطي مدار ارايه شده زير ميتواند وضعيت خطوط را با نمايشگر ال اي دي هر خط مجزا و در نهايت با مشغول بودن يكي از انها الارمي را به صدا در اورد .
دانلود كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

استاد

کاربر
2010-01-21
77
367
سلام دوستان گرامی
اون مدار کنترل ازراه دور توسط تلفن مداری خوبی است اما من یک پیشنهاد دارم چقدر خوب است فایل استانداردی مانند پروتل یا فایلهای معتبر دیگری که عمومیت دارند روهم برای مدارمون قرار بدهیم تا برای تهیه وساختن برد مدارچاپی دردسری نداشته باشیم باتشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
سلام دوستان گرامی
اون مدار کنترل ازراه دور توسط تلفن مداری خوبی است اما من یک پیشنهاد دارم چقدر خوب است فایل استانداردی مانند پروتل یا فایلهای معتبر دیگری که عمومیت دارند روهم برای مدارمون قرار بدهیم تا برای تهیه وساختن برد مدارچاپی دردسری نداشته باشیم باتشکر
با سلام :
استاد جان ما تا اینجاش فرصتی داشتیم و همه مدارهاش با متعلقات و فایل های لازم اپلود کردیم >> اگر فرصت مناسبی دارید این قسمت مدار را نیز زحمت قبول نموده تهیه و اپلود کنید تا استفاده برهمگان اسان تر گردد که ممنون هم خواهیم شد و گرنه از ارسال اسپم خودداری نمایید .
با تشکر .

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
با سلام خدمت اساتید محترم خصوصا جناب gadraj بزرگوار ممنون از مطالب فوق العاده تون :من میخواهم با یک دستگاه تلفن ثابت از راه دور شهرستان یک دستگاه شیر برق آب را باز و برای مدت حداقل یکساعت آبیاری و شیر را ببندم . در صورت امکان راهنمایی بفرمایید .سپاسگزارم .
شایان ذکر است تا حدودی کار را به نتیجه رساندم یعنی با یک رله زنگ دوم تلفن تونستم با بصدا درآمدن زنگ تلفن رله ای را انرجایز کنم و برق را برای فعال کردن
شیر برقی وارد عمل کنم منتها چون نیاز است شیر حداقل یکساعت باز بماند ماژول تایمری تهیه کردم ولی نتونستم چطور خروجی را از ماژول با توجه به صویری که ملاحظه می کنید بگیرم .لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم.

https://www.*************/forum/attachment.php?attachmentid=33431&d=1535224819&thumb=1
https://www.*************/forum/attachment.php?attachmentid=33429&d=1535224614&thumb=1https://www.*************/forum/attachment.php?attachmentid=33430&d=1535224715&thumb=1

آخرین ویرایش:

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
سلام . دوستان من فقط یه تایمر نیاز دارم مانند تایمر راه پله که به جای مثلا ده دقیقه حداقل یکساعت تایم بده ، و با برق دی سی 12 ولت کار بکند .

alen palas

کاربر
2023-04-04
1
0
تهران
با سلام خدمت اساتید محترم خصوصا جناب gadraj بزرگوار ممنون از مطالب فوق العاده تون :من میخواهم با یک دستگاه تلفن ثابت از راه دور شهرستان یک دستگاه شیر برق آب را باز و برای مدت حداقل یکساعت آبیاری و شیر را ببندم . در صورت امکان راهنمایی بفرمایید .سپاسگزارم .
شایان ذکر است تا حدودی کار را به نتیجه رساندم یعنی با یک رله زنگ دوم تلفن تونستم با بصدا درآمدن زنگ تلفن رله ای را انرجایز کنم و برق را برای فعال کردن
شیر برقی وارد عمل کنم منتها چون نیاز است شیر حداقل یکساعت باز بماند ماژول تایمری تهیه کردم ولی نتونستم چطور خروجی را از ماژول با توجه به صویری که ملاحظه می کنید بگیرم .لطفا راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم.

attachment.php
attachment.php
attachment.php

بالا