آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: ورودی و خروجی های باطری تبلت

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
باطری های تبلت که 6 سیم دارند (باطری تبلت ایسوس یا لنوو ... ) سیم های ورودی و خروجی و کار هر یک از سیمها را توضیح دهید . با تشکر

lenovo-a3000-.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cn fadak

nimakiss

کاربر
2014-02-26
1
2
با صلوات بر محمد و ال محمد
سلام
دوست عزیز شما فقط عکس کانکتور باطری رو گذاشین و عکس کامل از باطری نزاشتین شما اگر به دیزاین این نوع باطریها نگاه کنید میبینی باطری یک دست
(یا اصطلاحا ی تیکه نیس ) و از دو باطری مشابه کنارهم ساخته شدن دلیل این کار بالابردن ظرفیت باطری است اما ن در همه مواقع کارکرد دستگاه
نکته مهم در دو باطری بودن نیس بلکه درنوع مدار و برد تعبیه شده درون باطری است ک با سویچ کردن با ثابت نگه داشتن ولتاز و افزایش شدت جریان یا ب اصطلاح موازی کردن مدار باعث میشود ک دستگاه در بالاترین حالت کارکردن در دراز مدت مثلا در حالت گیم با افت جریان مواجه نشود و بتواند بدون مشکلی به کارکرد خود ادامه دهد ب همین دلیل است ک این باطریها از نظر قیمت گرانتر هستند البته نمونه باطریهایی به ظاهر دوتایی وبه این شکل در ی سری تبلت ها چینی ب شخصه مشاهده کردم اما بهیچ عنوان کارکردشون مشابه این نوع باطری ها نیستن و از نکات بارز باطریهای اصلی ک مدار هوشمند دارن ماندگاری نگه داشتن شارژ است
اما در مورد رنگ سیمها و کارشون خب اگه توجه کنید دو سیم ب رنگ قرمز ک قطب مثبت ودو سیم ب رنگ مشکی ک قطب منفی هستند در دوطرف کانکتور باطری راست و چپ دیده
میشه ک هر کدوم از سیمها ب طور مجزا مثب و منفی برای هر باطری رفته البته بعد از ورود ب برد باطری و دو سیم وسط ب رنگ ابی و سفید یکی TEMP و دیگری BSI یا اططلاحا منفی فرعی میگن
نکته دیگر االبته اینو بنا ب تجربه شخی خودم میگم اینکه این نوع باطریها ب هیچ عنوان با هم در زمان وصل دستگاه ب شارژر شارژ نمیشن
امیدوارم نونسته باشم شما را راهنمایی کنم
با تشکر از مدیران سایت

اینم ی نمونه از باطری و سوکت

بالا