آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تعمیر برد اتو سانی (suny board repair)، تشخیص مقاومت سوخته

wat

کاربر vip
کاربر
2014-05-10
49
69
سلام خسته نباشید
روی برد اتو سانی یه مقاومت سوخته که احتمالا برای تقسیم ولتاژ برای کاهش ولتاژ 220 ولت و بعد به ریکتیفایر نیم موج رفته به جایی مقاومت سوخته چه مقاومتی استفاده کنم ؟؟ با سپاس فراوان عکس رو و پشت برد پیوست شد!
IMAG00051.jpgژ

vafajoo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2015-01-21
705
4,725
قزوین
پاسخ : (تعمیر برد اتو سانی (تشخیص مقاومت سوخته

دوست عزیز سلام این مقاومت فیوزی میباشد که سرراه ورودی برق مدار سوییچینگ استفاده شده از مقاومت صفر استفاده کنید فقط قبلش مدار تون رواز جهت اتصالی وخرابی قطعات دیگر تست نمایید هیچگاه فیوز بی دلیل نمیسوزه دنبال عامل بگردید

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
519

سلام دوست عزیز
دقیقا کنار مقاومت روی برد چه حرفی زده؟؟
به نظر من مقاومت صفر نیست باید یه مقاومت در حد کیلو اهم باشه برای کاهش خریان برق

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184

این مقاومت جهت تامین ولتاژ برد مدار و در حد ولتاژ رله یعنی 24 ولت میباشد و شما باید مقاومتی در حد اون رو قرار دهید

wat

کاربر vip
کاربر
2014-05-10
49
69
Re: پاسخ : (تعمیر برد اتو سانی (تشخیص مقاومت سوخته

سلام حرف خاصی ننوشته فقط R1 نوشته شده

wat

کاربر vip
کاربر
2014-05-10
49
69

این مقاومت جهت تامین ولتاژ برد مدار و در حد ولتاژ رله یعنی 24 ولت میباشد و شما باید مقاومتی در حد اون رو قرار دهید
سلام استاد گرامی دقیقا مشکل من اینه که چطوری مقدار مقاومت رو حساب کنم تا 24 ولت داشته باشم باسپاس

vafajoo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2015-01-21
705
4,725
قزوین

سلام بر دوستان ,خدمت همکاران عزیز عرض کنم به نظر این حفیر مقاومت مذکور صفر میباشد به این دلیل که با یک مقاومت ۱۲کیلو سری شده ,وکل مدار با المنت اطو سری میباشد وولتاژ مورد نیاز برد محدود وتوسط زینر تثبیت گردیده.امیدوارم تصورات ذهنی بنده درست بوده باشد

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184

شما برابر با وات همان مقاومت ابتدا یک مقاومت 47 کیلو قرار دهید و با زینر 30 ولت خروجی مقاومت رو محافظت کنید و خروجی رو اندازه گیری کنید در صورت زیاد یا کم بودن مقدار مقاومت رو انکی تغییر دهید

wat

کاربر vip
کاربر
2014-05-10
49
69

امیر وفاجو;371226 گفت:
سلام بر دوستان ,خدمت همکاران عزیز عرض کنم به نظر این حفیر مقاومت مذکور صفر میباشد به این دلیل که با یک مقاومت ۱۲کیلو سری شده ,وکل مدار با المنت اطو سری میباشد وولتاژ مورد نیاز برد محدود وتوسط زینر تثبیت گردیده.امیدوارم تصورات ذهنی بنده درست بوده باشد
سلام بله این برد بصورت سری با اطو هست و و کارش تا جایی که من فهمیدم اینه که حالت ایستاده و خوابیده اطو رو با سنسور های فرستنده و گیرنده مادون قرمز موجود در درون جعبه کوچک روی برد که یه ساچمه فلزی توش هست تشخیص میده وبا توجه به وضعیت به رله دستور قطع و وصل میده و یه آلارم هم داره

و

wat

کاربر vip
کاربر
2014-05-10
49
69
رد: (تعمیر برد اتو سانی (تشخیص مقاومت سوخته

با حذف برد اتو درست شد و قابلیت خاموش شدن هنگام ایستاده بودن رو از دست داد.با سپاس از راهنماییتون

بالا