آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مادربرد msi ms 7310 تصویر ندارد،noboot

zer0

کاربر
2015-02-08
10
6
سلام دوستان خسته نباشید
یک مادربرد msi ms 7310 دارم،تصویر نمیده،فقط فن سی پی یو میچرخه...رم ها تست کردم،گرافیک تست کردم سالم بودن
پشت برد رو نگاه کردم مثل اینکه سه تا از خازنها تعویض شدن(روغن فلکس مشخصه)
بایوس رو در آوردم که پروگرام کنم اما برنامه TNI اصلا چیپ رو شناسایی نمیکنه!
چندتا از خازنهای رو با مولتی متر تست کردم ظاهرا خراب هستن!(با تست بازر،پرابها رو روی پایه ها قرار دادم،مولتی متر سوت ممتد میکشه و قطع نمیشه)
اما خب چون مطئن نیستم اقدام به تعویض نکردم! با تست بازر میشه صد در صد مطئن شد که خازن خرابه؟ظاهر خازنها کاملا سالمه!
بهترین روش برای تست خازنها قطبی توسط مولتی متر چیه؟! مولتی متر دیجیتال
ممنون میشم راهنمایی کنید،تازه کار هستم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
موقع تست خازن ها کلیه اتصالات و CPU رو از برد جدا کرده بودید ؟اصولا خطای تست قطعه روی برد زیاده و بیشتر برای تست حالت شورتی یا قطعی اتصال جواب می ده .قطعاتی که بوق ممتد می زنند رو از برد جدا کرده و بیرون از مدار تست کنید .اگه ممکنه عکس با کیفیت از پشت و روی مادربرد و همچنین خازنهای مشکوک قرار دهید .ولتاژ قسمتهای مختلف رو هم اعلام کنید .در مورد شناسائی نشدن آی سی بایوس طبق راهنمائی دوستمون بصورت دستی عمل کنید .اگه در حالت دستی هم شناسائی نشد یا عملیات با خطا انجام شد ،آی سی رو تعویض کنید .چک کردن باتری بکاپ و کلیر سیموس هم فراموش نشه .
موفق باشید .

zer0

کاربر
2015-02-08
10
6
با دیباگر چک کردم این پیام رو میده
pending interrupt error

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soltan54

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
دیباگر دیجیتال هست و نمایشگر داره،کد D4 میده
روی خود چیپست بایوس فقط نوشته AMI BIOS ui16...گشتم اما تو لیست بایوسهای نبود نشد پروگرام کنم

شما اسلات رم رو با تینر شستشو بده . با رم و پردازنده دیگه تست کن .
از چیپ بایوس عکس بگیر .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
برچسب روی آی سی بایوس رو برداشته و شماره روی آی سی رو وارد کنید .آی سی بایوس این مدل ( K9N4 ULTRA-F ) از نوع PLCC32 هست و با توجه به ظرفیت فایل بایوس می توانید از هر آی سی بایوس PLCC32 که ظرفیتش 512KB باشه استفاده کنید .کد D4 شامل پل شمالی ،فاز رم ،اسلت رم ،خود رم و یا بایوس می باشد که با توجه به شناسائی نشدن اتوماتیک آی سی بایوس ،احتمال معیوب بودن آی سی بایوس وجود داره .بعد از تمیز کردن پایه ها و اطمینان از اتصال صحیح آی سی روی سوکت ،مجددا تست کنید .
موفق باشید .

zer0

کاربر
2015-02-08
10
6
شماره ای سی اینه w39v040bpz الان با پروگرام چک میکنم و جوابش میگم
ممنون

• Like

zer0

کاربر
2015-02-08
10
6
نتونستم فایل بایوسی پیدا کنم! یک فایل از اینترنت پیدا کردم وقتی بر روی verify کلیک میکنم،برنامه پیام میده که فایلهای درون ای سی و بافر با هم یکی نیستن!

• Like
بالا