آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روش خواندن شماره ای سی io

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,548
اصفهان
www.servicekaran.ir
شماره اولی مهم است ولی شماره های زیر آن هم مهم است. یعنی شما می توانید فقط از روی شماره اول ای او را جایگزین کنید ولی اگر شماره های بعدی یکی نباشد یکی از قسمت های مادربرد کار نمی دهد یعنی ممکنه تمام قسمت ها درست کار کنند ولی مثلا lpt و یا com کار نکند

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
خب دیگه چه فایده؟پس این جایگزینی حتی میتونه منجر به سوختن قطعات حساس اس ام دی و به خصوص کریستالها که اکثرا از این ای سی برق مییگیرن بشه واین یعنی نابود کردن مادربرد

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
850
8,145
ايران
خب دیگه چه فایده؟پس این جایگزینی حتی میتونه منجر به سوختن قطعات حساس اس ام دی و به خصوص کریستالها که اکثرا از این ای سی برق مییگیرن بشه واین یعنی نابود کردن مادربرد

دوست عزيز براي خواندن اين آيسي رديف اول و سه كلمه آخر رديف دوم و دو كلمه آخر رديف سوم بايد خوانده شود .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

1- برای تعویض این ای سی باید حتما به دیتاشیتش مراجعه کنی تا عینش رو پیدا کنی چون اگه اشتباه بندازی ممکن است یکی از بخش ها درست کار نکنه یا
اصلا کار نکنه
2- کافیه شماره ردیف اول رو در اینترنت سرچ کنی با ذکر مارکش اگه پیدا کرد پس همون شماره میشه شماره ایسی سعی کن در این مرحله از اسم دیتاشیت در اخر
شماره استفاده کنی

3- ما چند نوع شرکت سازنده داریم و فقط دو شرکت وین باند و ای تی ی نیستن که I/O میسازن پس پیشنهاد میکنم طبق تجربه خودت برای پیدا کردن اسم اصلی
قطعه پیش بری یعنی یک دفترچه کنارت باشه و توش یاداشت برداری کنی که فلان شرکت اینطوری شمارش رو پیدا کردم

4- اطلاعات تکمیلی رو بنده تو این تایپیک توضیح دادم میتونید مطالعه بفرمایید

http://www.irantk.ir/irantk64278-new-post/

موفق و پایدار باشید

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
به این راحتی هم نیست مثلا من ite 8712fa رو سرچ کردم تو دیتاشیتش همه چیز بود الا مدل ریز سطر دومش.خب پس بیایم بگیم بنابراین نتیجه میگیریم تو این مدل سطر دوم مهم نیست.ولی برگردید به صفحه اول تایپیک میبینید که طبق ازمایش بنده سطر دوم بسیار مهمه.این کار فقط طبق گفته خودتون باید با ازمون و خطا و تجربه باشه.

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
و در نهایت بهترین و راحت ترین راه ممکن.دیاگرام پایه های ای سی رو بگیرید و با ای سی جدید مقایسه کنید.والا هیچ روش علمی و صد در صدی ظاهرا برا این کار وجود نداره.مقایسه چهار ردیف پایه یک دقیقم وقت نمیخواد.موفق باشید.

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیز سلام

اگه تایپیک پیشنهادی رو مطالعه میفرمودید میفهمیدید بنده اونجا توضیح دادم که مدل ite خط دوم هم مهم است ولی در وین باند فقط یک سری خاص اینگونه بودن

وقتی بنده میگم باید دفترچه بگذارید و بنویسید مدلهارو یعنی اقرار میکنم که کار راحتی نیست و روش خاصی نداره

در کل ممنونم که اطلاعاتتون رو گذاشتید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
استاد من تایپیک رو کامل چند بار خوندم ممنون که اینقدر مصر هستید در حل مشکل.قصدم جسارت نبود.ببخشید

بالا