آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن دستگاه جوش mma200 در حین کار

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام دستگاه فوق به گفته صاحب دستگاه در حین کار  یک دفعه خاموش میشود بدون اینکه فیوز پشتش بپرد (بجای کلید از فیوز استفاده کرده) و چراغ پروتکتش روشن شود  یعنی جوش نمیدهد و حتی نشانگر امپر هم خاموش میشه در این زمان اگر دستگاه را 10 دقیقه کنار بگذاریم و دوباره به برق بزنیم شروع به کار میکند 

دستگاه را باز کردم مورد مشکوکی ندارد ولتاژ 24 ولت تغذیه فیکس است 310 ولت در برد بالا روی سوکت 6 سیمه وجود دارد خودم با امپر بالا با یک سیم جوش جوشکاری کردم موردی نداشت 
بانک خازنی را با خازن سنج تست کردم و ظرفیتش درست بود
اساتید چیکار کنم یا اینکه تجربه ای دارید؟
از رله میشه؟

Milad Tavana

کاربر vip
کاربر
2007-06-18
45
204
سلام
با کسب اجازه از استاد غزال گرامی
احتمالا می تونه از برق 220 ولتی که داره استفاده می کنه ، باشه.(یا سیم سیار یا ژنراتور یا ...)

و این هم موردی که برام اتفاق افتاده
مشتری یه دستگاهی رو آورد وگفت اصلا جوش نمی ده
بعد از تست و جوش دادن یک الکترود گفتم مشکلی نداره
بردش و روز بعد دوباره اومد و گفتش بازم همونطوریه
به خودش گفتم همین جا تستش کن
خودش دو تا الکترود جوش داد
تازه باورش شد که دستگاه هیچ مشکلی نداره

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
دوست گرامی تشکر بابت لطف شما  متاسفانه جوشکار نیستم که به گفته صاحب دستگاه  45  دقیقه تا نیم ساعت  جوشکاری کنم و بعد دستگاه خاموش شود و تست کنم 
برای همین اینجا مطرح کردم که راحت تر و زودتر به نتیجه برسم به نظرتان از رله میتواند باشد؟اگر از بانک خازنی باشد کلید فیوز میپرد ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
دوست گرامی تشکر بابت لطف شما متاسفانه جوشکار نیستم که به گفته صاحب دستگاه 45 دقیقه تا نیم ساعت جوشکاری کنم و بعد دستگاه خاموش شود و تست کنم
برای همین اینجا مطرح کردم که راحت تر و زودتر به نتیجه برسم به نظرتان از رله میتواند باشد؟اگر از بانک خازنی باشد کلید فیوز میپرد ؟

سلام

بدون تست میخوای چطور تعمیرش کنی و بعد از تعمیر میخوای چطور تست کنی.

باید در حد رفع حاجت ، جوشکاری یاد بگیری.

همانطور که دوستان عزیز فرمودند دستگاه سالمه و صاحبش بیش از حد ازش کار میکشه و در زمان پروتکت فت ها شدیدا داغ میشن.

بهش بگو هر وقت پروتکت کرد حرارت فت ها را تست کنه .
احتمالا ایندستگاه تعمیر شده و صاحبش داره برای تعمیرکار دبه درمیاره و دنبال بهانه است که پول تعمیرکارو نده و لذا بعد از تعمیر بابای دستگاه رو درآورده که ایرادی بگیره .

همیشه از دستگاه نو مثل آدم استفاده میشه چون اگه بسوزه باید صاحب دستگاه خسارتشو بده ولی وقتی تعمیر میشه میتونن تا مدتی خسارتو گردن تعمیرکار بخوابونن لذا این فرمی استفاده میکنن.

سپاس

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
دوست گرامی تشکر بابت لطف شما  متاسفانه جوشکار نیستم که به گفته صاحب دستگاه  45  دقیقه تا نیم ساعت  جوشکاری کنم و بعد دستگاه خاموش شود و تست کنم 

دوست عزيز براي تعمير دستگاه جوش بايد حداقل در حد اب كردن الكترود جوشكاري ياد بگيريد دوم در زماني كه مشكلي را مطرح ميكنيد كامل ودقيق توضحات لازم ذكر كنيد نه اينكه يكي يكي با اين توضيحات همه گمراه ميشوند وشما نه به نتيجه مطوب ميرسيد وتازه باعث وارد شدن خسارت به دستگاه ميشويد
سپاس

Sent from my iPhone using Tapatalk

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
جناب رجایی در صورتی که چراغ پروتکت روشن شود :
1 : احتمال سوختن فتها
2 : احتمال سوختن اپ امپ
3 : احتمال خراب شدن ترمو سویچ
که با این حساب مورد 3 احتمالش بیشتره شما ابتدا فیشهای ترموسویچ را بررسی نمایید و سپس در صورت مورد دار نبودن
چند ضربه به رله با پیچ گوشتی وارد نمایید در صورت مشکل دار بودن رله دستگاه پس از چند ثانیه خاموش میشود
با تشکر
در ضمن در صورت موجود بودن ptc ptc را نیز تست نمایید

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
دوست عزيز براي تعمير دستگاه جوش بايد حداقل در حد اب كردن الكترود جوشكاري ياد بگيريد دوم در زماني كه مشكلي را مطرح ميكنيد كامل ودقيق توضحات لازم ذكر كنيد نه اينكه يكي يكي با اين توضيحات همه گمراه ميشوند وشما نه به نتيجه مطوب ميرسيد وتازه باعث وارد شدن خسارت به دستگاه ميشويد
سپاس

Sent from my iPhone using Tapatalk

سلام تشکر از نیات خیرتان بنده نگفتم جوشکاری بلد نیستم گفتم جوشکار نیستم که در کارگاهم 1 ساعت با دستگاه جوشکاری کنم تا عیب پیش بیاد 
 در بالا خدمتتان گفتم که یک سیم جوش جوشکاری کردم ولی موردی ندیدم پس با توجه به نظر اساتید دستگاه را تحویل مشتری میدهم 

بالا