آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: ندادن تصویر بعد از خاموش یا ریستارت کامپیوتر مین الایت

hamidsedghy

کاربر
2012-07-31
2
1
با سلام
دوستان عزیز شرمنده و درخواست راهنمایی داشتم
مادربورد الایت g41t-m13-dd3 دارم که بعد از خاموش کردن و یا ریستارت نمودن آن در ویندوز سیستم روشن شده ولی تصویر نمی دهد که باید حتما سیستم را از پشت پاور خاموش یا برق آن را قطع کنم بعد از وصل تصویر می آید و کامپیوتر به درستی کار می کند
قابل ذکر است که ویندوز را عوض کردم , هارد یک ترا می باشد و نو است رم سیستم را عوض کردم و اینکه پاور را نیز عوض کردم که ایراد آن گرفته شود ولی باز هم همان گونه است لطفا راهنمایی فرمایید که باید چکار کنم این را هم بگویم که یکی از دوستان گفت که مشکل می تواند از هارد باشد آیا درست است یا خیر
ممنون و متشکرم

hamidsedghy

کاربر
2012-07-31
2
1
مشخصات قطعات دیگه هم کامل بنویسید.

کارت گرافیک نو خریداری شه و xfx 210 که شرکت آن zotac می باشد که بدون کارت گرافیک هم همین مشکل را دارد رم 4 و 2 هم بر روی آن نصب و امتحان کردم , هارد نو و 1 ترا که برای شرکت هیتاچی می باشد پاور هم 380 گرین است باطری را هم تعویض و نو انداختم و یک بار هم تخلیه بار نموده ام
لطفا راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
کارت گرافیک نو خریداری شه و xfx 210 که شرکت آن zotac می باشد که بدون کارت گرافیک هم همین مشکل را دارد رم 4 و 2 هم بر روی آن نصب و امتحان کردم , هارد نو و 1 ترا که برای شرکت هیتاچی می باشد پاور هم 380 گرین است باطری را هم تعویض و نو انداختم و یک بار هم تخلیه بار نموده ام
لطفا راهنمایی کنید

کارت گرافیک یا xfx هست یا zotac
بایوس جدیدش رو اپدیت کن .

A_Salimi62

کاربر
2014-11-26
154
378
در بعضی موارد دیدم که این ایراد به دو دلیل پیش می آید:
1-به علت استفاده زیاد از خمیر cpu ، به زیر cpu سرایت کرده و مشکل ساز شده.

2-تعدادی از پایه های زیر CPU (روی مادربورد) بر اثر ضربه یا موارد دیگر کج شده اند .

البته اینها از احتمالاتند و اساتید هم باید نظر دهند.با تشکر

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
اولین کار clear cmos است..باتری بایوس رو هم عوض کنین..انجام دادید؟؟؟
این دوستمون درست گفتن سیموس کلیر انجام بدید
خیلی با جابه جایی و یا تعویض جامپرش اوکی شده
حتما بایوس جدید بنداز

hosein200

کاربر
2010-08-17
123
193
در صورتی که کار های گفته شده توسط دوستان رو انجام دادی و حل نشد موارد زیر رو هم بررسی کن
در صورتی که با کلیر سیموس کردن تصویر میدهد و بعد از ریستارت سیستم دوباره تصویر نمیده یا خیلی دیر تصویر میده تا وقتی کلیر رو دوباره انجام بدی :
1- پایه های آی او رو خوب لحیم سردی بگیر و تست کن اگه جواب نداد قدم بعدی رو انجم بده
2- چیپ چنوبی رو لحیم سردی شو بگیر ، تصویر ندادن بعد از ریستارت خیلی به لحیم سردی مربوطه تا خرابی قطعه ای .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مادربرد رو از نظر اتصال کوتاه با بدنه کیس بررسی کرده و مادربرد مخصوصا زیر چیپ ها رو شستشو داده و کاملا خشک کنید .اگر کارت خاصی غیر از کارت گرافیک روی مادربرد دارید ،آنرا جدا کرده و تست کنید .با نسخه دیگه ویندوز امتحان کنید و سعی کنید از درایورهای اصلی استفاده کنید .تنظیمات قسمت POWER Managment در محیط بایوس رو بررسی کنید .با این فایل ها هم امتحان کنید .از روی بایوس READ گرفتم .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
بالا