آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادر بردasus p5kpl-c

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
بله ممنون از تذکرتون به چشم فقط شرمنده از الان اینجا ادامه بدیم یا بریم اونجا ..............
ممنون از آقا عماد و دوست عزیز سیبر نوا......؟؟؟
ان شااله فردا میبرم برای پروگرام یه عکس از چیپ صدا هم میزارم که خراب کاری کردم یک پایه رو ناپدید کردم رفت البته آقا عماد گفتن که مانعی نداره با کارت صدا هم مادر برد راه میفته

آخرین ویرایش:

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز باتوجه به وضعیت چراغ های دیباگر و توضیحات داده (کلیه یو اس بی و پی اس تو غیرفعال هست)مشکل شما از آی او یا چیپ جنوبی می باشد.
شما ازیو اس بی های جلوی کیس امتحان نمایید ببین چراغ کیبرد روشن میشه یا نه
پنل مادربرد ولتاژگیری کنید از جمله pw،rst،sw ببینید چند ولت موجود می باشد؟
ولتاژ دوپایه کریستال پل جنوبی را اعلام کنید؟
سوکت فن را درآورده و ازپایه ها ولتاژگیری نمایید ببینید 3.3 یا 12 یا 5 ولت داشته باشه فعلا اینارو اعلام کنین تا دوستان راهنمایی کنند./.

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285
سلام
آقا من تجربه خودم رو میگم
تو مدلp5kplبارها و بارها برام اومده که مادربرد هیچ بوقی نزده.بایوس هم زدم بازم ایراد برطرف نشده.
ایراد از جامپر کلیر سیموس بود
با لحیم کردن دو عدد پین در حالت نرمال مشکل حل شده
حدودا10عدد از این مدل مادربرد رو به همین روش درست کردم.
نمیدونم دلیلش چیه.
وقتی جامپر رو با دست و تحت فشار میگرفتم سیستم بالا میومد.وقتی ولش میکردم بالا نمیومد.جهت اطمینان لحیم کردم و بدون هیچ مشکلی بالا اومدن.
تو این مدل من این تجربه رو دارم
ایشالله مشکلت رو حل کنه

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
sicum5gklxrn_t.jpg
[/URL][/IMG]
3o2l3733e66h_t.jpg
[/URL][/IMG]
j06g0w6r5roc_t.jpg
[/URL][/IMG]

با تشکر از مهندسین گرامی به خصوص آقا ایمان آقا غفور و آقا صمد گل
کارهایی رو که گفتین تقریبا انجام دادم
1- بایوس رو پروگرام کردم که هیچ فرقی نکرد
2- جامپر ها رو کلی جاهاشون رو عوض کردم و کلی باهاشون ور رفتم و هر دفعه ریست میکردم تا شاید تغییری ایجاد بشه ولی هیچی مشاهده نشود
همون شکل رو که تو انجمن گذاشتم انگار مادر برد مرده
3-ولتاز جامپر در حالت خاموش وقتی دو طرف پراب مولتی متر رو بهش میزنی978 میده و وقتی مشکی ولت متر رو به ارث مادر برد و ولت رو به جامپر میزنی 702 رو نمایش میده بدون بوق البته بعضی اوقات 10 یا 11 ولت نشون میده که فکر میکنم این ولت درست تر باشه
4- pwرو قبلا در حالت خاموش ولتش رو اندازه گرفتم 4 خازن دورش هست دو تاش با بوق 2 و دو تای دیگه 15 نشون میده و در حالت روشن 12 و 13
5- کیبرد و موس در هیچ حالتی چراغهاش روشن نمیشه و همچنان تصویر هم نمیده و وقتی روشن ولتاژ گیری کردم 4.99 ولت میده البته از چند تا خازن پشت سوکت یو اس بی چند تا خازن کوچیک هیچ ولتازی نمیداد ن کلا 0.00 یا -0.00 بودن
6- گرمای هم سی پی یو و هم چیپ شمالی و جنوبی طبیعی فقط وقتی مادر برد رو روشن میکنی سی پی یو یکم داغ میشه که به مرور زمان داغتر میشه
بازم اگر جایی کوتاهی کردم یا اشتباه کردم مهندسین عزیز بگن بنده حاضرم انجام بدم چون تا الان 7 تومنی خرج رو دستم گذاشته
7- اگر اشتباه نکنم گفتید ولتاژ های سوکت فن رو پس از در آوردن بهتون بگم که در حالت خاموش به ترتیب از سمت ارث508-499-278و در حالت روشن2.50-5.9-12.24

آخرین ویرایش:

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز مشکل شما فقط نداشتن تصویر بود مگه نه؟پس ولتاژهای نواحی مختلف که خدمتتون عرض کردم را در حالت روشن مادربرد ولتاژگیری و نتیجه رو اعلام کن

بالا