آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: نقشه ساخت ساعت دیجیتالی توسطseven segmanet

davood2000

کاربر
2013-04-02
398
492
اذربایجان شرقی
با درود دوستان یکی مشتری ساخت یک ساعت دیجیتال که 12ولت هم باطری .وشارزی خواسته درست کنم .که seven segmanet دقیقه شمار.وساعت شمار رو خواسته .بنده نه شماتیک وتابحال درست نکردم .خواستم بدونم شدنی هست یاخیر؟گویا برای نمونه برای دانشگاه رشته برق صنعتی خواستند دوستان ومدیران که تا بحال ساعت دیجیتال با سون سگمنت درست کردند.تجربه دارند .هزینه تقریبی .وشماتیک مدار.لوازم مورد نیاز راهنمایی کنند ممنون میشم ..سپاس اززحماتتون

پیوست‌ها

• 5.1 کیلوبایت بازدیدها: 432
آخرین ویرایش:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
با درود دوستان یکی مشتری ساخت یک ساعت دیجیتال که 12ولت هم باطری .وشارزی خواسته درست کنم .که seven segmanet دقیقه شمار.وساعت شمار رو خواسته .بنده نه شماتیک وتابحال درست نکردم .خواستم بدونم شدنی هست یاخیر؟گویا برای نمونه برای دانشگاه رشته برق صنعتی خواستند دوستان ومدیران که تا بحال ساعت دیجیتال با سون سگمنت درست کردند.تجربه دارند .هزینه تقریبی .وشماتیک مدار.لوازم مورد نیاز راهنمایی کنند ممنون میشم ..سپاس اززحماتتون

سلام
دوست عزیز این ساعت با هزینه حدود 15 تومن قابل ساخت است.
ابتدا روی پروتئوس تست کنید .بعد اقدام به ساخت!!

ش.jpg

ATTINY.jpg
سون سگمنت هم کاتد مشترک است.

فایل هگز :

[hide]مشاهده فایل‌پیوست 1111.rar [/hide]

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
سلام آقای رسولی
این فایل باید توسط پروگرامر مثلا 2000 پلاس به آیسی منتقل کرد یا کامپیوتر؟
بعدش میشه به این ساعت دما و تاریخ هم اضافه کرد یا نه؟
باتشکر

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام آقای رسولی
این فایل باید توسط پروگرامر مثلا 2000 پلاس به آیسی منتقل کرد یا کامپیوتر؟
بعدش میشه به این ساعت دما و تاریخ هم اضافه کرد یا نه؟
باتشکر
سلام جناب عبدی
بله با 2000 یا هر پروگرمری که بتونه سری avr رو بزنه میشه .
این مدار ساده است . اگه دما سنج و تاریخ دار می خواهید میشه یه مدار دیگه تقدیم کرد . ولی تاریخش میلادی هست .
موفق باشید.

majid411

کاربر
2015-02-08
116
169
سلام جناب عبدی
بله با 2000 یا هر پروگرمری که بتونه سری avr رو بزنه میشه .
این مدار ساده است . اگه دما سنج و تاریخ دار می خواهید میشه یه مدار دیگه تقدیم کرد . ولی تاریخش میلادی هست .
موفق باشید.
سلام روش تنظیم این ساعت چگونه است یه سوال دیگه اینکه اون چهارتا dp ی سون سگمنت که به چهارتا ترانزیستور بعد به مقاومت واز اونجا به آیسی میکرو میره آیا آنها بهم متصلند که بایک خط نشان داده شده آخه من اینو ساختم(اوناراهم جدا وصل کردم) ولی ساعتو نشون نمیده فقط تو ساعت 00 10 مونده تکون هم نمیخوره لطفا راهنمایی کنید

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام روش تنظیم این ساعت چگونه است یه سوال دیگه اینکه اون چهارتا dp ی سون سگمنت که به چهارتا ترانزیستور بعد به مقاومت واز اونجا به آیسی میکرو میره آیا آنها بهم متصلند که بایک خط نشان داده شده آخه من اینو ساختم(اوناراهم جدا وصل کردم) ولی ساعتو نشون نمیده فقط تو ساعت 00 10 مونده تکون هم نمیخوره لطفا راهنمایی کنید

سلام
آقا اون ترانزیستور ها بصورت ماتریسی متصل هستند . در هر لحضه فقط یکی روشن هست.
تصویری از پروژتون رو بذارید. ضمنا احتمال داره از فیوز بیت ها درست تنظیم نشده باشد. و یا دوتا کلید رو درست نبستید.
اگه عجله نکنید. خودم هم می بندم و نتیجه رو می گم.

majid411

کاربر
2015-02-08
116
169
سلام
آقا اون ترانزیستور ها بصورت ماتریسی متصل هستند . در هر لحضه فقط یکی روشن هست.
تصویری از پروژتون رو بذارید. ضمنا احتمال داره از فیوز بیت ها درست تنظیم نشده باشد. و یا دوتا کلید رو درست نبستید.
اگه عجله نکنید. خودم هم می بندم و نتیجه رو می گم.
سلام ممنون درست شد امروز عکس میذارم

بالا