آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن green 430 بعد از تعمیر

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام دوستان چند وقت پیش یه دستگاه پاور گرین ۴۳۰ وات برام اوردن که ولتاژ سیم بنفشش ۹ ولت بود بعداز تعویض خازن مربوط به سیم بنفش و در کنارترانس استندبای دستگاه رفت تو خاموشی دیگه روشن نشد با اینکه ولتاژ سیم سبز 5 ولته و بنفش هم ۵ ولت شده .
چند روز بعد هم همین پاور اومد با همین ایراد و با همین روش روش کار کردم اما اونم رفت تو خاموشی .
امروز هم همین اتفاق افتاد.
سیم سبز ومشکی رو جامپ میکنم هیچ اتفاقی نمی افته .سیم زرد و بنفش و جامپ میکنم یه صدای صوت خفیف میشنوم اما نه فن میچرخه نه هیچی . ولتاژ سبز 5 ولت و بنفش ۵ ولته .
سینک اول و دوم و دراوردم سالمن. دیود ها سالمن خازنا سالمن ....
ایا شما تجربه مشابه ندارید ، راهنمایی ندارید ، به نظرتون کجا هارو ولتاژ گیری کنم در ضمن ولتاژ تو سینک اول کامل میاد . منتظره راهنمایی و حمایتتون هستم با سپاس....

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
دوستان در ضمن وقتی به برق میزنم و کلید رو on میکنم یه 10 ثانیه بعد صدای صوت شنیده میشه و وقتی قطع میکنم صدا تا 15 ثانیه بعدش میاد و بعد قطع میشه گفتم شاید راهنمایی خوبی باشه

msagroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-12-23
90
271
ایران
با سلام خدمت شما دوست گرامی بنده نیز با همین مشکل مواجه بودم که بعد از کلی ور رفتن و امتحان با تست خازن های اولیه به این نتیجه رسیدم که ظرفیت خازن ها از 820 میکرو به 640 میکرو تقلیل پیدا کرده که با تعویض خازن های اولیه مشکل برطرف شد. موفق باشید.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام دوستان چند وقت پیش یه دستگاه پاور گرین ۴۳۰ وات برام اوردن که ولتاژ سیم بنفشش ۹ ولت بود بعداز تعویض خازن مربوط به سیم بنفش و در کنارترانس استندبای دستگاه رفت تو خاموشی دیگه روشن نشد با اینکه ولتاژ سیم سبز 5 ولته و بنفش هم ۵ ولت شده .
چند روز بعد هم همین پاور اومد با همین ایراد و با همین روش روش کار کردم اما اونم رفت تو خاموشی .
امروز هم همین اتفاق افتاد.
سیم سبز ومشکی رو جامپ میکنم هیچ اتفاقی نمی افته .سیم زرد و بنفش و جامپ میکنم یه صدای صوت خفیف میشنوم اما نه فن میچرخه نه هیچی . ولتاژ سبز 5 ولت و بنفش ۵ ولته .
سینک اول و دوم و دراوردم سالمن. دیود ها سالمن خازنا سالمن ....
ایا شما تجربه مشابه ندارید ، راهنمایی ندارید ، به نظرتون کجا هارو ولتاژ گیری کنم در ضمن ولتاژ تو سینک اول کامل میاد . منتظره راهنمایی و حمایتتون هستم با سپاس....
سلام وادب
دوست عزیز در کجا نوشته شما سیم زرد و بنفش رو جامپ کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطف کنید تا زمانی که تسلط کافی یا ایده مناسب ندارید دست به هیچ کاری نزنید.
جامپ کردن سیم بنفش در بعضی مواقع باعث آسیب بیشتر پاور میشود.
محبت کنید عکس واضح از برد و شماره ای سی های بکار رفته در بعد از هیت سینگ دوم رو اعلام کنید.

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
سیم بفش را باسبزجامپ کردی,آسی درقسمت دوم تغذیه(مدارولتاژ پایین )که مقسم ولتاژ,و روشن کردن پاور ۱۲-۵هست راباآسی مشابه وشماره مدل تعویض کن.درضمن خازن های بغل آی سی باجامپ کردن سیم زرد۱۲ولت,احتمال خرابی هست!!!صدای سوت بخاطر اتصال کوتاه دریکی از ولتاژ ها,یاهمون تغذیه ی آی سی هست!!دقت وتجربه رو بالاببر,تااز ضرر ب خود ومشتری حدالامکان جلوگیری بشه!

msagroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-12-23
90
271
ایران
چندتا خازن 50 ولتی کوچک در قسمت اولیه است عوض کن سوت زدنش از بین میرع احتمالا یا 4.7 یا 10 میکرو خراب هست که سوت میزنه

بالا