آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در منبع تغذیه و محافظ برق

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط sheypooor

حیفه به این سایت حق اشتراک پرداخت کرد

دوست عزیز کار شما همانند این است که به عنوان مثال: به قطعات موتور ماشین و ابزار تعمیرات آن آشنایی نداری یک موتور را قطعاتش جدا میکنی و می مانی نمیدانی چکار کنی
این کار به زحمت و تلاش زیاد نیاز دارد شمار باید قطعات را بشناسی و طریقه تست و عملکرد آنها را یاد بگیری و شناخت کامل به مدارات و نقشه داشته باشی و ....
سپس از راهنمایی های استادان اهل فن سایت بهره ببری
میخواهی یک شبه راه صد ساله را بپیمایی
خواستن توانستن است
موفق باشی

mmm3

کاربر
2010-07-25
60
136

سلام و درود

در افت ولتاژ داشتن در مدارات شامل TL431 باید بعد از اطمینان از سالم بودن TL431 مقاومتها و خازن متصل به این تراشه نیز بررسی گردند تا از بازه (رنج) اندازه خود خارج نشده باشند. آنگاه اگر همگی موارد سالم بود باید به سیم پیج خروجی ترانسفورماتور شک کرد.
اگر خازنهای الکترولیتی را جایگزین کرده اید یا درستند و دیودها و دیگر قطعات سالمند تراشه کنترلر تغذیه را باید با سالمش جایگزین کنید.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sheypooor

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
باسلام

دوست عزیز کار شما همانند این است که به عنوان مثال: به قطعات موتور ماشین و ابزار تعمیرات آن آشنایی نداری یک موتور را قطعاتش جدا میکنی و می مانی نمیدانی چکار کنی
این کار به زحمت و تلاش زیاد نیاز دارد شمار باید قطعات را بشناسی و طریقه تست و عملکرد آنها را یاد بگیری و شناخت کامل به مدارات و نقشه داشته باشی و ....
سپس از راهنمایی های استادان اهل فن سایت بهره ببری
میخواهی یک شبه راه صد ساله را بپیمایی
خواستن توانستن است
موفق باشی

سلام دوست عزیز من به نظرتون احترام میزارم اما از یه جایی هم باید شروع کرد دیگه من اون همه هم ناوارد نیستم دوستان تا اینجا راهنمایی کردن و گفتن فلان قطعه رو تعویض کن و منم کردم اما درست نشده و دوباره سوال پرسیدم دوباره ممنون
ممنون ام از جناب mmm3 فقط یه ایسی تغذیه مونده که اونو نمیتونم پیدا کنم باید تهران برم بخرم دوباره ممنون از همگی

بالا