آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سوال در مورد ای پی ادرس

pps2011

کاربر
2012-03-10
21
31
با سلام
ایا با داشتن مک ادرس مودم میشه ای پی ادرسشو بدست اورد
مرسی؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
اگر به مودم کانکت باشید میشه ولی اگر فقط کابل Lan را وصل کرده باشید ولی مودم شناسایی نشده باشه خیر... ولی خب تست کنید
دستور arp -a را اجرا کنید تمام ip ها و مک های متصل به ان را نشان می دهد حالا دنبال مک آدرسی که دارید بگردید و IP مقابل ان را یادداشت کنید.

در این موارد بعضی مودم ها نرم افزار IP Finder مخصوص خودشون رو دارند که اگر مدل شما داشته باشه م یتونید از اینترنت دانلود کنید و به شما کمک میکنه.
ولی اگر نشد IP ها معمولا را یکی یکی پینگ کنید هر کدام ping شد یعنی IP همونه. اینجوری سرعت عمل هم میره بالا.

نیاز نیست تا آخر دستور ping صبر کنید اولین time oute که داد شما Ctrl+C را بزنید تا دستوری Break بشه و حالا مجدد IP دیگری را تست کنید. به این ترتیبب:

ping 192.168.1.1
ping 192.168.0.1
ping 192.168.1.2
ping 192.168.0.2
تا عدد 101 مثلا می تونید پیش برید. ولی اگر جواب نگرفتید مجبورید مودم را به تنظیمات کارخانه برگردانید چون واقعا راه حل دیگری به ذهن من نمیرسه!

البته این را هم بگم که اگر DHCP در مودم شما Enable باشه شما با اتصال مودم به سیستم و قرار دادن تنظیمات کارت شبکه بر روی automatic به راحتی IP مودم را می توانید بگیرید و در status شبکه اگر نگاه کنید مقابل default gateway مقدار IP مودم را زده!
ولی در حالتی که DHCP را در مودم غیر فعال کرده باشید روشی جز موارد بالا که عرض کردم نمی شناسم.

موفق باشید

pps2011

کاربر
2012-03-10
21
31
مرسی دوست عزیز از این که جوابمو دارید
من وقتی که لبتابم روشن میکنم چون که 10 تا وایرلس میشناسه که قفلا و با نرم افزار مک ادرسشونو در میارم حالا میخوام ای پی او ن وایرلس های همسایه رو در بیارم .خواستم ببینم شدنی هستش
مرسی

بالا