آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هنگ کردن تصویر روی لوگو ویندوز مادربرد گیگا مدل p41-d3p

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
پاسخ : هنگ کردن تصویر روی لوگو ویندوز مادربرد p41-d3p

دوست خوبم
هنگ کردن روی لوگوی ویندوز معمولا به پل شمالی و گرافیک مرتبط هست .یعنی موقع شناسائی و فعال کردن چیپ گرافیک سیستم هنگ می کنه .با پاور و گرافیک دیگه ای تست کنید .مادربرد ،مخصوصا زیر پل ها و اسلات گرافیک رو شستشو داده و بعد از خشک کردن کامل تست کنید .البته با توجه به فرموده خودتون در مورد تعویض غیر اصولی خازن و تخریب برد ،احتمال داره قسمتهایی از مدار کلا قطع شده یا بهم اتصالی داشته باشد .با استفاده از شماتیک محل قرار گیری خازن مورد نظر رو چک کنید .در ضمن منظورتون از صفحه نخست در آخرین پست همون لوگوی ویندوز هست یا صفحه بایوس ؟
عنوان تاپیک رو هم اصلاح کرده و نام برند رو هم اضافه کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

m_khazaeny

کاربر vip
کاربر
2007-06-25
4
3

با سلام
دوست عزیز این مشکل بیشتر امکان دارد از مادربرد باشد
اول مادربرد را از هارد و سی دی درایو ها جدا کنید ترجیها با پورت گرافیک ان برد ( در صورت وجود) روشن فرمایید در صورتی که باز هم در حالت هنگ قرار داشت ایراد از مادر برد و از خازن های تغذیه چیپ و یا سی پی یو است
دوم در صورتی که هنگ نکرد: فقط سی دی رام را اتصال و با ویندوز xp به حالت نصب ببرید اگر هنگ نکرد به احتمال زیاد ایراد از هارد هست
جهت برطرف کردن مشکل هارد حتما باید تست بد سکتور انجام شود بعد از تست و رفع بد سکتور مشکل هل میشود
موفق باشید

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72

دوست خوبم
هنگ کردن روی لوگوی ویندوز معمولا به پل شمالی و گرافیک مرتبط هست .یعنی موقع شناسائی و فعال کردن چیپ گرافیک سیستم هنگ می کنه .با پاور و گرافیک دیگه ای تست کنید .مادربرد ،مخصوصا زیر پل ها و اسلات گرافیک رو شستشو داده و بعد از خشک کردن کامل تست کنید .البته با توجه به فرموده خودتون در مورد تعویض غیر اصولی خازن و تخریب برد ،احتمال داره قسمتهایی از مدار کلا قطع شده یا بهم اتصالی داشته باشد .با استفاده از شماتیک محل قرار گیری خازن مورد نظر رو چک کنید .در ضمن منظورتون از صفحه نخست در آخرین پست همون لوگوی ویندوز هست یا صفحه بایوس ؟
عنوان تاپیک رو هم اصلاح کرده و نام برند رو هم اضافه کنید .
موفق باشید .
با سپاس فراوان از شما استاد گرام
بله منظورم روی صفحه لوگو ویندوز هست .پشت برد جایی که خازن عوض شده با لوپ دستی که نگاه کردم یک یا دو تا از اتصالها قطع شده است.
با عذر خواهی از شما چگونه عنوان رو ویرایش کنم؟؟

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
اینم لینک ویرایش عنوان http://www.irantk.ir/irantk31762/
جسارتا اگه ممکنه قبل از ایجاد پست و عنوان کردن مشکل ،مورد تعمیر رو به دقت از نظر ظاهری چک و برطرف کنید .در یک تاپیک دیگر ( مادربرد MSI ) هم مورد وجود قطعه سوخته روی برد رو بعد از 16 ارسال داشتید .اینطوری راهنمائی دوستان و همکاران هم نتیجه ای نداشته و پست بصورت نیمه کاره رها خواهد شد .
موفق باشید .

emanbatyaneh

کاربر vip
vip
کاربر
2014-06-27
243
304
کرمانشاه

با درود خدمت شما و با کسب اجازه از اساتید ارجمند
من به این مشکل بارها برخوردم که با تعویض dvdrom و سی دی ویندوز و فرمت کردن کامل درایو سی مشکلم حل شده

smerdis

کاربر
2014-09-12
79
72

دوست خوبم
اینم لینک ویرایش عنوان http://www.irantk.ir/irantk31762/
جسارتا اگه ممکنه قبل از ایجاد پست و عنوان کردن مشکل ،مورد تعمیر رو به دقت از نظر ظاهری چک و برطرف کنید .در یک تاپیک دیگر ( مادربرد MSI ) هم مورد وجود قطعه سوخته روی برد رو بعد از 16 ارسال داشتید .اینطوری راهنمائی دوستان و همکاران هم نتیجه ای نداشته و پست بصورت نیمه کاره رها خواهد شد .
موفق باشید .
با سپاس از شما بابت گذاشتن زمان برای راهنمایی بنده.در مورد مادربرد msi بنده زمانی که چند دیود smd که شورت شده بود عوض کردم بعد از عوض کردن این دیود ها با سوختن یک عدد فت کنار اسلات cpu و یک عدد دیود smd در وسط اسلات مواجه شدم. بنده دارم با کمک شما اساتید قدم به قدم جلو میرم.

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
منظور بنده خورده گرفتن به کار و تعمیر شما نبود .منظورم اینه که چون دوستان دسترسی به برد ندارند و روی فرمایشات شما نظراتشون رو اعلام می کنند بهتره ابتدا کل برد از نظر ظاهری چک بشه و تا جایی که می شه نسبت به رفع مشکلات سطحی اقدام بشه و نتیجه کارهای انجام شده و وضعیت نهایی برد اعلام بشه تا دوستان روی عیب متمرکز بشن .اینطوری مشکل برد هم خیلی زود رفع می شه .بازم ممنون از توجهتون .
موفق باشید .

بالا