آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش کردن مادربرد گیگابایت مدل GA-8I865P

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
با سلام و درود خدمت دوستان و همکاران گرامی

یک سیستم برای من آوردند که یک کمی که کار میکرد خاموش می شد . پاور رو باز کردم دیدم سوکت ورودی کابل برق شکسته است . آن را تعویض کردم .

سیستم را روشن کردم و بعد از مدتی هم دیدم که دیگه خاموش نکرد . به مشتری تحویل دادم . روز بعد دوباره مرجوع شد . برای همین ایراد . موقعی که پاور را باز کردم ایراد

یا خرابی فیزیکی که مشاهده نکردم . با تستر پاور هم ولتاژهای خروجی رو بررسی کردم . هیچ مشکلی نداشت . الان پاور رو هم که عوض میکنم باید دو سه مرتبه دکمه پاور کیس

رو بزنی تا کیس روشن بشه و بعضی اوقات حدود 5 ثانیه بعد خاموش میشه . و بعضی اوقات هم داخل ویندوز میره و حدود 20 دقیقه کار می کنه و خاموش می کنه . نوع سوکت

CPU این مادربرد 478 هستش . روی CPU و فن خمیر سیلیکون زدم گفتم شاید داغ میکنه خاموش میشه . دور چرخش فن اون هم به نظر خوب میاد . رم ها رو تک تک در آوردم .

ایراد حل نشد . میتونه مال گرافیک باشه ؟ گرافیک AGP میخوره . دیگه غیر از این تشخیص شما دوستان چی هستش ؟

ممنون میشم / با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
راهنمائی استاد عزیزمون رو انجام داده و تست کنید .رگولاتور ها و چیپ های صدا و LAN رو هم از نظر داغ کردن و حرارت غیر طبیعی بررسی کنی .داخل پورت های USB رو چک کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید .کابل های برق و دیتا رو چک کنید .داخل اسلات ها رو کاملا تمیز کنید .از سالم بودن کارت گرافیک مطمئن شوید .اگه براتون مقدور هست بایوس رو هم تست کنید .
موفق باشید .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

یک دیباگر به مادربرد متصل کن و کد آنرا اعلام کن این دیباگر برای عیب یابی خیلی کمک میکند

irantamir

کاربر
2015-01-13
22
41
تهران
www.chipset-ic.com
این PWM رو Resold کنید
احتمالا مشکلتون مرتفع میشه
موفق باشید GA-8I865P.jpg

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام دوست عزیز

اگه پاور مطمئن دیگه چک کردی و مادربورد رو هم بیرون از کیس مشکل پا برجاهست طبق فرمایش دوست عزیزمون ببین قطعه خاصی داغ میکنه ؟

ودر غیر اینصورت چیپ جنوبی رو یه هیت ملایم بده و نتیجه رو اعلام کن

موفق باشی

بالا