آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سفید بودن صفحه نمایش لپ تاپ سونی مدلvpc-cw

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
سلام خدمت دوستان ممنون از جواباتون همونطور که دوست خوبمون گفتن تصویر به زحمت دیده میشه و امکان خرابی gpu کم میشه چون اگه گرافیک مشکل داشت یا تصویر نمیداد یا تو تصویر مشکل داشت.ولی الان ارم وایو میاد ولی واضح نیست. فلت رو که جدا کردم و به مانیتور وصل کردم باز هم تصویر نداشتم.موقع تعویض فلت هم باطری و هم شارژر جدا بودن.البته گفتم قبل از تعویض فلا روشن که میکردم صفحه سفید میشد و نور هم بود ولی حالا نور ندارم

با کسب اجازه از اساتید.
دوست عزیز، شما وقتی باز خروجی VGA خواستی تصویر بگیری کلید های ترکیبی رو زدی که لپ تاپ بره روی حالت خروجی تصویر؟
مورد دوم، اگه باز هم تصویر نداد شما کابل LED رو از برد جدا کن و دوباره مراحل قبل که گفتم رو انجام بدین.
اون مشکلی که گفتید با LED نو تصویر سیاه بود مشکل حتی میتونه از LED نو باشه!!! و یا I/O ولی فعلا لزومی نداره عیب رو وسیع کنیم.
از موارد پیش پا افتاده شروع میکنیم تا به چیزهای دیگه برسیم.
چون این ایراد تو لپ تاپ های Sony شایع هست و معمولا بر میگرده به LED و ف یا فلت.
از همه ی این بحث ها گذشته فرمایشات استاد خوبمون cybernova رو قبلش انجام بدین.

آخرین ویرایش:

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
سلام. بله کلید های ترکیبی یعنی fn و lcdرو که هم میزنم حتی اگه فلت هم جدا باشه باز هم تصویر ندارم که خودم هم متعجبم چرا اینطوره.ال سی دی خودش رو هم با یه لپ تاپ دیگه تست کردم کاملاً سالامه فلت هم نو هست. پس تا اینجا احتمال خرابی فلت و ال سی دی کنار میره دیگه هر چی هست باید از مین باشه. باز هم منتظر جواب شما دوستان هستم

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام
دوست عزیز قطعات اطراف کانکتورled مینبورد مثل فیوز رو حتما چک کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست و همکار خوبم آای cifzs
آیا دلیل خاصی داره که قطعات اطراف کانکتور فلت رو تست و اعلام نتیجه نمی کنید ؟داخل کانکتور رو بخوبی تمیز کنید .اگه جسارت نباشه با توجه به اینکه امکان تست LCD رو داشتید ،این تست ها رو باید همون اول کار انجام می دادید و منطقه عیب رو محدود تر می کردید .باور کنید دوستان بیشتر از شما برای تعمیر این مورد عجله دارند .بهرحال منتظر اعلام نتیجه سلامت قطعات اطراف کانکتور هستیم .حرارت I/O رو هم بررسی کنید و با فلکس مرغوب یه هیت نرم بگیرید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
دوستان حل شد .
پس از اینکه با هیت به ای او به نتیجه نرسیدم . متوجه فیوز بک لایت کنار کانکتور شدم که سوخته بود و با اتصال یک تکه سیم الان تصویر را دارم. با تشکر از دوستان که با حوصله راهنمایی کردند. فقط یه فلت رو دستم گذاشت

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ممنون از اطلاع رسانیتون .یه موضوع رو مد نظر داشته باشید که بجای فیوز ،سیم وصل نکنید .برای تست لحظه ای ایراد نداره ولی اگه بخواهید با سیم رفع عیب نمائید ،احتمال زیاد مورد تعمیر با مشکل حادتری مرجوع می شود .سعی کنید علت سوختن فیوز رو هم بفهمید و بجای فیوز سوخته از فیوزی با همان سایز و مشخصات استفاده کنید .در مورد فلت هم مطمئن باشید یه روز به دردتون می خوره .تعمیرکار رسمی هر چقدر قطعه یدکی داشته باشه بازم کمه .
موفق باشید .

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
لطف شما دوستان و اساتید باعث دلگرمی دوچندان میشه.ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا