آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: راهنمایی کامل ولتاژگیری قطعات روی بورد

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
با سلام و خسته نباشید

من با وجود سرعت پایین اینترنت دایل آپ هر چی تو عنوان تاپیک ها ،تو هر 14 آموزش گام به گام گشتم موضوعی با این عنوان پیدا نکردم ، برای راهنمایی کامل ولتاژگیری قطعات روی بورد پاور کامپیوتر
اگر اساتید راهنمایی کامل و جامعی بفرمایید ، یا اگر پست تو تاپیک ها هست که جامع توضیح داده باشه آدرسش رو برام بزارید ممنون میشم.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
فیلم های آموزشی ولتاژ گیری تو سایت آپارات هست . اون ها رو ببینید اگر سوالی بود از همکاران بپرسید .

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
1- ولتاژ 220 AC در پایه کانکتور ورودی برق
2- ولتاژ 220 AC در پایه ورودی پل دیود
3- ولتاژ 400 DC در پایه خازن بصورت سری یا 200 در پایه خازن ها بصورت موازی
4- ولتاژ 400 DC در پایه ورودی فت سوئیچ
5- ولتاژ 400 DC در پایه ورودی ترانس
6- ولتاژ 5 در سیم بنفش
7- ولتاژ 5 یا 2.5 در سیم سبز

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
با سلام مجدد خدمت شما سروران

وقتی که پاور تو مدار لامپ تست بود چک کردم
ولتاژ ورودی AC وقتی که پراپ مشکی رو به بدنه وصل میکنم 116 ولت نشون میده ولی وقتی به خود سیم مشکی ورودی وصل میکنم 235 ولت نشون میده ، دلیل این اختلاف چیه؟
ولتاژ ورودی پل دیودی AC هم همینطور ( وقتی که پراپ مشکی رو به بدنه وصل میکنم 116 ولت نشون میده ولی وقتی به خود سیم مشکی ورودی وصل میکنم 235 ولت نشون میده)
ولتاژ DC خازن های ورودی 1 دونه 165 و دوتاش به صورت سری 330 هست.
ولی ورودی فت 0 نشون میده ، دلیلش چی میتونه باشه؟
=======================================================
برای ورودی ترانزیستور دو جا دو مطلب متفاوت خوندم (13007m) ؛ یکی شون نوشته بود با توجه به مولتی متر اول کانال ان یا پی رو مشخص کنید (که البته ان بودنش مشخص بود) که با اون روش از چپ پایه 1 همون ورودی بود و پایه 2 و 3 ، c و e بودن
و یکی دیگه گفته بود که معمولا پایه وسط ورودی یا بیس هست
کدومش درسته؟

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
با سلام خدمت اساتید
یه سوال دارم اگه لطف کنید ممنون میشم

زمان ولتاژگیری وقتی که پراپ مشکی مولتی متر رو به بدنه میزنم ولتاژها نصف زمانی هست که به مشکی پایه ورودی میزنم (چه با استفاده از لامپ تست چه بدون استفاده از آن)
مثلا وقتی پراپ مشکی رو به بدنه یا سیم مشکی کانکتورهای خروجی میزنم و قرمز رو به سیم سفید ورودی شهر و پایه ورودی پل دیودی میزنم 117 ولت و زمانی که پراپ مشکی رو به مشکی ورودی شهر وصل میکنم ولتاژ همون نقاط 235 میشود.

ببخشید اگه سوالم مبتدیست ،لطفا راهنمایی بفرمایید.

بالا