آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست از اساتید برای تحلیل کلی شماتیک 12 به 220 پایین

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
سلام مهندس هر چه داریم از بزرگواریه شماهاست به نقل از آقای hajjireza گفتم وگرنه نقشه کامل ارائه شد و فقط یک ترانس فریت دیده میشه که مربوط به ساخت 12 به 310 دی سی است

ایشون فرمودند :
برای تولید موج سینوسی احتیاج به یک ترانس بزرگ داریم که باید در ورودی موس فیت ها به صورت سری وصل بشه

و من سوال کردم این چه نوع ترانسیه و دقیقا کجای مدار قرار باید بگیره

سپاس گزار شما

سلام

استدعا دارم

درسته که سرعت فت و igbt استفاده از آنها را برای سوئیچینگ مقدور میکنه اما دلیل ناتوانی آنها بعنوان تقویت کننده نیست

لذا بعنوان تقویت کننده هم قابل استفاده است و لذا هرچند اطلاع دقیقی ندارم اما تصور میکنم موج سینوسی در طبقه قدرت تقویت میشه .

اساسا اگر قرار بود از ترانس یا سلف حجیمی سری با اوت پوت استفاده بشه دراینصورت این مدار مزیتی نسبت به تولیدات گذشته نمیداشت

البته بازم تاکید میکنم تابحال نقشه ای نداشتم و اطلاعاتی هم ندیدم و لذا حدسیات ناشی از بررسی اجمالی نقشه را مطرح کردم

اگه فرصت مناسبی پیدا کنم حتما بررسی عمیق این نقشه را شروع میکنم
من فعلا فرصت ندارم ولی شما میتونی با استفاده از دیتاشیت ببینی خروجی اسیلاتور اوت پوت سینوسی است یا مربعی ( قطعا سینوسی است ) منم نتیجه گیری شما را بررسی میکنم

سپاس

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام تشکر بینهایت
مهندس غزال واقعا جالب بود که بدون هیچ ترانسی در خروجی سوکت 220 ولت 
 310 ولت دی سی توسط 4 ترانزیستور ماسفت به 220 ولت متناوب 50 هرتز تبدیل میشه اگر همون مدار پست 1 در نظر بگیریم چند موردی پیش امده مبدل 12 به 220 روشن میشد اما بجای ولتاژ 220ولت در خروجی 110 ولت داشتیم  نظرتان درباره این عیب چیه و کدام قطعات احتمال خرابی بیشتری داره؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
سلام تشکر بینهایت
مهندس غزال واقعا جالب بود که بدون هیچ ترانسی در خروجی سوکت 220 ولت
310 ولت دی سی توسط 4 ترانزیستور ماسفت به 220 ولت متناوب 50 هرتز تبدیل میشه اگر همون مدار پست 1 در نظر بگیریم چند موردی پیش امده مبدل 12 به 220 روشن میشد اما بجای ولتاژ 220ولت در خروجی 110 ولت داشتیم نظرتان درباره این عیب چیه و کدام قطعات احتمال خرابی بیشتری داره؟

سلام

منظور شما را متوجه نشدم که فرمودید:
اگر همون مدار پست 1 در نظر بگیریم چند موردی پیش امده مبدل 12 به 220 روشن میشد اما بجای ولتاژ 220ولت در خروجی 110 ولت داشتیم

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
مهندس در مدار زیر یا همان پست 1 چه عاملی باعث میشه که ولتاژ خروجی دستگاه سالم بجای 220 ولت 50 هرتز 110 ولت شود که در این حالت دستگاه خراب است؟
http://320volt.com/wp-content/upload...trafo-nuve.gif

سلام

با این شرح مختصر منظور شما را درک نمیکنم

دستگاه سالم بجای 220 ولت 110 میده یعنی چی ؟
اگر اینطوره چرا میگی سالمه؟
اگر منظورت اینه که با چه عیبی اینطور میشه بدون عیب یابی چطور بقهمم ؟

سپاس

بالا