آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادر برد g41mt-s2pt

yaser-n

کاربر vip
کاربر
2010-11-29
76
248
سلام دوستان عزیز
مادر برد فوق vcorنداشت isl هم عوض کردم باز ولتاز نداره
isl ولتاز ورودی داره.تک تک فتها هم بیرون از مدار چک کردم شرتی نداشتن و سویچ میشدن
cpu هم عوض کردم.فرقی نکرد بایوس هم زدم
جفت چیپ هم نرمال گرم میشه
نظر دوستان چیه؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به کارهایی که انجام داده اید و وضعیت فعلی مادربرد ،موقع روشن کردن با دست روی CPU فشار آورده و تست کنید شاید سوکت CPU دچار دیسکانکتی شده .در ادامه با پاور دیگه ای هم تست کنید .ولتاژ بقیه قسمتها رو اعلام کنید .یه هیت نرم روی I/O بگیرید و اگه ولتاژهای مربوط به I/O استاندارد نبودن ،نسبت به تعویض I/O اقدام کنید .
موفق باشید .

yaser-n

کاربر vip
کاربر
2010-11-29
76
248
دوست خوبم
با توجه به کارهایی که انجام داده اید و وضعیت فعلی مادربرد ،موقع روشن کردن با دست روی CPU فشار آورده و تست کنید شاید سوکت CPU دچار دیسکانکتی شده .در ادامه با پاور دیگه ای هم تست کنید .ولتاژ بقیه قسمتها رو اعلام کنید .یه هیت نرم روی I/O بگیرید و اگه ولتاژهای مربوط به I/O استاندارد نبودن ،نسبت به تعویض I/O اقدام کنید .
موفق باشید .
با تشکر از شما
i/oولتاژ 3و 5 داره ولتاژ خواصی هست که از ای او به isl میره؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
باید طبق دیتاشیت I/O ولتاژها رو چک کنید .صرف وجود ولتاژ 3 و 5 نمی شه با قطعیت از سلامت I/O اطمینان حاصل کرد .چه شاید این دو ولتاژ ،فقط ولتاژهای ورودی باشند و I/O اصلا خروجی نداشته باشد .در ضمن چیپ های صدا و LAN رو هم بررسی کنید .در برخی موارد معیوب بودن چیپ صدا می تونه باعث بوت نشدن سیستم بشه .
موفق باشید .

yaser-n

کاربر vip
کاربر
2010-11-29
76
248
ای او ولتاژ خروجی داره.ای سی صدا و لن هم برداشتم ولی همجنان v-core ولتاژش صفره:uncomfortableness:

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
روی CPU فشار آورده و تست کنید .ولتاژ قسمتهای مختلف مثل پین پاور و کریستال پل جنوبی و پورت های USB رو اعلام کنید تا راحت تر بشه نتیجه گیری کرد .با پاور دیگه ای تست کردید ؟وضعیت جامپرها نرمال هستند؟مادربرد اصلا بوق می زند یا خیر؟منتظر اعلام نتیجه
موفق باشید .

yaser-n

کاربر vip
کاربر
2010-11-29
76
248
همه اینکارارو که فرمودید انجام دادم.و چیپ جنوبی هم عوض کردم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khelane

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,723
7,471
دامغان
دوست عزیز کد دیباگر چنده ؟
بدون رم بوق خطا دارید ؟

power led

کاربر
2014-03-22
14
16
سلام
دوست عزیز کد دیباگر رو اعلام کنید؟
نداشتن ولتاژ core می تونه از آی سی کلاک هم باشه با توجه به دیتاشیت اون ببینین ولتاژ خروجی تو آی سی کلاک دارین؟
موفق و پایدار باشید

بالا