آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روشن شدن خودکار کامپیوتر بعد قطع و وصل برق

reza05

کاربر
2014-05-24
65
131
سلام
مدل مادربورد ms-7185 v 1.0
سلام کامپیوتر بعد وصل شدن برق برای اولین بار خودش روشن میشه و کاملآ درست کار میکنه
یعنی وقتی برق بره بیاد کامپیوتر خودش روشن میشه و مواقع دیگه مشکلی نداره
4 تا خازن 1500 میکروفاراد روی مادربورد سمت چپ cpu هم باد کرده
لطفآ راهنمایی کنید
ممنون

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
سلام
به BIUS مادربورد رفته وبه قسمت Power Management Setup

Soft-Off by PWR-BTTN: توسط این گزینه نوع خاموش شدن مشخص میگردد اگر روی گزینه instan-off تنظیم شده باشد به محض زدن دکمه پاور سیستم خاموش میشود و اگر روی گزینه Delay 4 Sec تنظیم شود برای خاموش کردن سیستم باید دکمه پاور را 4 ثانیه نگه داشت
AC Back Function: این گزینه وضعیت روشن شدن کامپیوتر راپس از ورود برق به سیستم نشان میدهد زمانی که برق رفته باشد و می خواهید پس از امدن ان سیستم خود به خود روشن شود پس باید انرا روی گزینه Fuii-On ظیم کنید واگر بخواهید بعد از امدن برق سییستم همچنان خاموش بماند گزینه Softt- Off را انتخاب نمایید و گزینه Memory نیز براساس وضعیت قبل از رفتن برق تصمیم میگیرد اگر سیستم خاموش بوده خاموش میماند و اگر روشن بوده روشن میشود
Keyboard Power On: این گزینه به شما این امکان را میدهد که توسط کیبورد بتوانید سیستم را روشن کنید
Mouse Power On: اگر این قسمت در حالت فعال باشد با حرکت موس میتوانید سیستم را روشن کنید
Resume by Alarm: با تنظیم این گزینه و و دو گزینه زیر ان میتوانید سیستم را در زمان مشخصی بصورت خودکار روشن نمایید

reza05

کاربر
2014-05-24
65
131
خیلی ممنون
یه سوال دیگه
من سیم led هارد رو روی سوکت jfp1 و رو قسمت مخصوصش قرار دادم
حالا سیم led پاور رو کجا قرارش بدم
میتونم روی jfp2 و به gnd و sled وصلش کنم؟

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
سلام
مدل مادربورد ms-7185 v 1.0
سلام کامپیوتر بعد وصل شدن برق برای اولین بار خودش روشن میشه و کاملآ درست کار میکنه
یعنی وقتی برق بره بیاد کامپیوتر خودش روشن میشه و مواقع دیگه مشکلی نداره
4 تا خازن 1500 میکروفاراد روی مادربورد سمت چپ cpu هم باد کرده
لطفآ راهنمایی کنید
ممنون
============================================
دوست عزیز اول اون خازنهای مورد اشاره رو تعویض کن بعد توصیه دوستمون رو اجرا کن تا بعدا دچار مشکل نشی

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
خیلی ممنون
یه سوال دیگه
من سیم led هارد رو روی سوکت jfp1 و رو قسمت مخصوصش قرار دادم
حالا سیم led پاور رو کجا قرارش بدم
میتونم روی jfp2 و به gnd و sled وصلش کنم؟
==============================
اگه مادر بردت دفترچه راهنما داره میتونی راه اندازیش کنی در ضمن در قسمت سوکتهای مربوط به led محل نصب مادربردبا علامتهای اختصاری نشان داده شده(هاردبا علامتhddو پاور هم که مشخصه با علامت power موفق باشید

reza05

کاربر
2014-05-24
65
131
ممنون از پاسخگویی دوستان
بله از روی دفترچه راهنما pled رو پیدا کردم و مثبت رو به این پایه و منفی رو هم به gnd وصل کردم
البته من تو بایوس رفتم قسمت power management setup دقیقآ گزینه هاش اون چیزی نبود که دوستمون گفتن ولی خوب فکر کنم گزینه مورد نظر ما restart on ac power loss بود که روی گزینه off بود بنابراین در حالت عادی نباید بعد قطع و وصل برق خودش روشن بشه حالا خازن ها رو عوض میکنم نتیجه رو میگم
بازم ممنون از راهنمایی هاتون

reza05

کاربر
2014-05-24
65
131
سلام الان دوباره رفتم تو تنظیمات بایوس کلآ به هم ریخته بود تنظیمات رو تغییر دادم مشکل حل شد ولی خوب دقیقآ نمیدونم کدوم قسمت مشکل اصلیش بود
راستش فروشنده خودش وارد نبوده تمام سیم ها رو جا به جا وصل کرده بوده سیم usb جلو پنل رو اشتباه تو یه پین دیگه جا گذاشته بوده
یعنی به معنای واقعی خیلی بد سیم ها رو اشتباه وصل کرده بوده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee
بالا