آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن HP Pavilion dv6

ahmadesgh

کاربر vip
کاربر
2010-03-07
15
43
سلام دوستان

لپ تاپ فوق روشن نمیشه...بازش کردم..فنش جام بود اصلا حرکتی نداشت...فن رو عوض میکنم مشکلی نداره...اما لپ تاپ روشنن نمیشه با باطری ولتاژ 3.3 و 5 رو داریم رو سر فت هایی که ولتاژ رو میسازن...اما روشن نمیشه....شارژر هم که وصل باشه به همین ترتیب ولتاژ هارو داریم اما چراغ ششارژ باطری روشن نمیشه پس به طبع باطری هم شارژ نمیشه...اما زمانی که باطری رو در میاریم و فقط شارژر وصل باشه هیچکدوم از ولتاژ هارو نداریم...ولتاژ 5 رو در 0.70 و ولتاژ 3.3 رو در حد 0.30 ولت رو فت ها دارم...ای سی شارژ عوض کردم مشکل بر طرف نشد... به دوتا فت بر خورد کردم که پایه ی سورس و گیت شورت هستند و پشت سوکت باطری هستند...اما نتونستم مثلشون رو جایی پیدا کنم... دوستان لطفا راهنمایی کنند

شماره فت ها : p2003bvg

شماره ای سی شارژ: RT8206b

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
این سری معمولا مشکل خرابی چیپ گرافیکی پیدا میکنند . اولین مورد باید ریبال چیپ گرافیک بگذاری

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soltan54

ahmadesgh

کاربر vip
کاربر
2010-03-07
15
43
دقیقتر بخونید...فکر نکنم مشکل ازگرافیک باشه...

s-m-hosein

کاربر
2013-06-09
58
41
اگر گرافیک باشه روشن میشه تصویر نمیده یا حداقل یه لحظه روشن میشه و بعد خاموش میشه ولی وقتی اصلا روشن نمیشه و با آداپتور کاهش ولتاژ پیدا می کنه هیچ ربطی به چیپ نداره......اون فت هایی که گفتین سورش و گیت شورت هستن رو برد تست کردین یا خارج برد؟؟؟
اگر خارج بورد هم اتصال میدن که پس منتظر چی هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر روی برد تست کردین احتمال زیاد وقتی از برد خارجشون کنین دیگه اتصال نده

ahmadesgh

کاربر vip
کاربر
2010-03-07
15
43
اگر گرافیک باشه روشن میشه تصویر نمیده یا حداقل یه لحظه روشن میشه و بعد خاموش میشه ولی وقتی اصلا روشن نمیشه و با آداپتور کاهش ولتاژ پیدا می کنه هیچ ربطی به چیپ نداره......اون فت هایی که گفتین سورش و گیت شورت هستن رو برد تست کردین یا خارج برد؟؟؟
اگر خارج بورد هم اتصال میدن که پس منتظر چی هستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر روی برد تست کردین احتمال زیاد وقتی از برد خارجشون کنین دیگه اتصال نده

اهان دقیق منظور منو متوجه شدین...خب رو برد تست کردم اتصالی داشت...از رو برد خارجشون کردمو و روی برد اتصالی بر طرف شد و و فت ها رو خارج از برد تست کردم اتصالی دارند....ولی مثلشون رو نتونستم پیدا کنم....رو تموم برد اوراقی هام نگاه کردم مثلشون یافت نشد...یا اگه بوده قبلا استفاده کردم جاشون خالیه:joyous::joyous:مشابهی چیزی ندارند جایگزین کنم؟؟؟؟

s-m-hosein

کاربر
2013-06-09
58
41
خب پس دیگه هیچی
حتما نیاز نیست دقیقا همون شماره ها رو جایگزین کنین
دیتاشیتش رو بررسی بکنین از روی p یا n چنل بودنشون و ولتاژ و آمپرشون مشابه شون رو توی بردهایی که دارین پیدا کنین

بالا