آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: جلوگیری از روشن ماندن کم نور ال ای دی ها بعد از خاموش کردن خودرو

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
بنام خدا :
در مورد استفاده از ال ای دی در خودرو 206، در داخل چراغ های خطر عقب ( چراغ خطر شب نئون، چراغ راهنما، ال ای دی زرد، و چراغ دنده عقب ال ای دی سفید) چراغ های، راهنمای نارنجی ال ای دی در زمان خاموش بودن هیچ مشکلی نداشت، فقط این چراغ ال ای دی سفید دنده عقب بود، که در زمان خاموش بودن خودرو سوسو یا کم رنگ روشن نمی شد. اما وقتی که سویچ را در وضعیت روشن ( بدون استارت و خاموش بودن خودرو قرار می دادم) چون یک برق +12 به ال ای دی ها می رسید اما پایه منفی ال ای دی ها که با قرار دادن دنده، در وضعیت دنده عقب، که موجب وصل شدن سویچ و تهیه یک اتصال منفی برای ال ای دی ها بود کامل روشن می شد. اما در زمان خلاص بودن دنده (قطع اتصال منفی) ال ای دی سفید کم نور روشن می شد و با روشن شدن خودرو به همین وضعیت بود، که من با وصل کردن یک مقاومت موازی سر راه برق مثبت و منفی این مشکل را کاملا برطرف کردم. این هم آدرس لینک زیر در رابطه با مشکلات روشن ماندن ال ای دی ها بصورت pdf و زبان فارس امید وارم برای همه کاربران در این رابطه مفید باشد.

مشاهده فایل‌پیوست LED FAIL.rar

nima2010

کاربر
2010-10-12
1
1
مشکل اصلی اینه که اگه ماشین طولانی مدت خاموش باشه باتریش به مرور زمان مشکل پیدا میکنه. که از مقاومت موازی بازهم جریان میکشه. البته اونکه شما گفتین هم راه حل بدی نیست ولی نه به هدف حفظ باتری

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
اصلا چرا وقتی ماشین خاموشه این اتفاق میفته؟ دوست من هم زیر آینه هاش led نصب کرده ولی وقتی ماشین خاموشه بازم خیلی کم نور روشن هستند لامپ ها. مشکل از سیم کشی هست؟ خود led باید همراهش مداری داشته که این مشکل پیش نیاد؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر
بالا