آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل بیحرکت بودن موتور سی دی چرخان و لنز دی وی دی رم

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
سلام یه دی وی دی رم دارم که دربش پس از بستن به طور خودکر باز میشه البته فقط وقتی سی دی داخلشه.بدون سی دی بسته میمونه بازش کردم موتور بالا میاد ولی لنز حرکت نمیکنه.نور هم نداره موتور سی دی هم نمیچرخه.یه ای سی بود که وسظش یه مستظیل سفید بود فکر کنم ای سی 7802 بود که با 7809 عوضش کردم دیگه درب هم باز نمیشه و کلا دستگاه از کار افتاد.لطفا راهنمایی کنید

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
درود. این کجا و آن کجا :)
آی سی رو بذارید سر جاش . میکرو سوییچ تشخیص بسته شدن کشو رو پیدا کنید شستشو بدید احتمالا اوکی شه . تشخیص نمیده بسته شده . برای همین راه نمیوفته.
تا سی دی نباشه هم نمیچرخه. اول لنز چک میکنه

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
سلام قبلا شستشو دادم نتیجه نگرفتم.بعد ای سیرو عو ض کردم بدون سی دی هم موتور چند دور باید بچرخه اپتیک حرکت کنه و نور بزنه

arashsat21

کاربر
2012-02-19
6
19
تهران
سلام دوست عزیز این مشکل بعضی مواقع از فلتی که به ابتیک وصل میشه میتونه باشه فلت رو در بیار ببین جایی ازش تا نخورده یا قطع شده باشه بعد با دقت دوباره مثل اول جابزن با یه گوش پاکن خیلی اروم روی ابتیک هم تمیز کن جوابش رو اعلام کن موفق باشی

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
پایه های دکمه دستگاه را یک لحیم سردی بگیر و شستشو بده
بعد موقعی که داره سی دی را میکشه داخل خودتم یک کمک کن درب را ببند ببین تغییر ایجاد میشه یا نه

rasool54

کاربر
با سلام
سر کابل فلت متور رو یه 2میلیمتر با سیم چین قطع کنید احتمال 95% حل میشه.
من همین مشکلرو داشتم cdکه میره داخل یه تقی میکنه میاد بیرون اگه اینطوریه حل میشه.
نتیجرو اعلام کنید

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
ممنون دوستان فقط لنز حرکت مکیکنه.سی دی چرخون بالا میاد.در ضمن میشه یه برد دی وی دی رو با اسم ای سی هاش عکس بگیرید و بذارید؟اون ای سی که من گفم عوض کردم دقیقا چیه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا