آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ hp 4540s بعد از بایوس کردن و چشمک زدن آن

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
با سلام.
من بایوس لپ تاپ ۴۵۴۰s Hp را پروگرم کردم بعد از آن دیگه روشن نمی شه و چراغ پاور کنار ورودی شارژر داعما در حال چشمک زدن می باشد لپ تاپ روی شاسی پاور ولتاژ ۳.۳ داره و بایوسم هم روی چندین پایه آن ولتاژ ۳.۳ رو داره و ترانزیستور ورودی هم ولتاژ ۳.۳ و ۱۹.۵ ولت داره من حتی دوباره با فایل بایوس قبلی بایوس رو پروگرام کردم ولی بازم فایده ای نداره و دوباره سیستم روشن نمی شه و چشمک می زنه نمی دونم دیگه مشکل از کجاست؟ لطفاْ کمکم کنید دیگه کلافه شدم.

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
فایل بایوس سالم بگرد پیدا کن برم فردا سره کار یادم بندازی صد در صد سالمشو دارم برات میزارم تو سایت البته قبل اون از توی همین سایت بگرد احتمال زیاد داره.

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
سلام. ممنون می شم اگه فایل سالم شو بزاری از توی این سایت گرفتم بایوس زدم ولی روشن نشد بعد اونی که بک آپ گرفته بودم از تو بایوس خودش اون هم دیگه جواب نمی ده. البته وقتی می خواستم اونی که از تو سایت گرفتم رو بریزم توی بایوس قبلش وریفای زدم همون اولش پیغام خطا داد بود به خاطر همین گفتم حتماْ بایوس اصلیش مشکل پیدا کرده و با بایوسی که از تو سایت گرفتم پروگرم کردم که متاسفانه روشن نمی شه باشه دوست عزیز خدا کنه فقط از بایوس باشه ؟ احتمال داره از اتصالی یا چیز دیگه باشه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sonic2

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام دوست عزیز
با فایل زیر تست کن اگه جواب نداد بگو فایل دیگه بزارم
قبلش حتما ic رو پاک کنی

پیوست‌ها

• 3.4 مگابایت بازدیدها: 191
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yx700

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,612
forum.paezaan.com
سلام اگه قبلا با بایوس خودش روشن میشد راهت رو سخت نکن
فایل قبلی خودش رو بریز و بررسی کن اتصالی یا قطعه اس ام دی جدا شده نداشته باشی

• Like

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
منظورتون از " قبلش وریفای زدم همون اولش پیغام خطا داد" چیه ؟ اگه منظورتون اینه که قبل از پروگرام کردن آی سی ،عملیات وریفای رو انجام دادید ،مشخصه که پیغام خطا نشون می ده .چه محتویات آی سی با نسخه بایوسی که LOAD کردید ،یکی نیستند .شما آی سی بایوس رو چند بار READ کنید و هر بار به CHECKSUM توجه کنید که یکی باشد و به رنگ آبی دربیاد .اگه مقدور هست از یه آی سی بایوس دیگه استفاده کنید .باتری بکاپ جدا کرده و چک کنید ،تا هم کلیر سیموس کرده باشید و هم در صورت نیاز تعویض کنید .لپ تاپ رو بدون وصل کردن هارد و DVD ROM و وایرلس تست کنید .رم ها رو جدا کرده و اسلات رم رو بخوبی تمیز کنید .اگه دو تا رم دارید ،حین تست فقط یکی از رم ها رو جا بزنید .کلیه اتصالات رو مجددا بررسی کنید .البته حین بررسی فلت ها و اتصالات و همچنین جدا کردن قطعات ،به هیچ عنوان نباید باتری لپ تاپ و شارژر وصل باشند .
موفق باشید .
موفق باشید .

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
احتمال خرابی رم ها رو هم بررسی کن احتمالش ریاده! ولی بایوس سالم رو حتما پروگرم کن در صورت امکان از یک آی سی سالم استفاده کن

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
من یه فایل 5 مگی سالم دارم از سیستم بک آپ گرفتم خواستی اعلام کن بزارم
probook 4540s-Hewlett-Packard-68IRRVer.F.31

• Like

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
تشکر از توجه همه اساتید
لازم هست من یک توضیح کامل بدم شاید بهتر وضعیت برای استید باز بشه.
این سیستم مشکل هارد داشت که بعد از تست متوجه شدم هارد آن خراب می باشد و هم چنین هنگام روشن کردن صفحه مشکی Diagnostic می یومود برای رفع این مشکل دوستان توی فروم گفتند باتری بک آپ رو چک کن و اگر مشکل حل نشد بایوس رو پروگرام کن من هم قبل از بایوس کردن از بایوس قبلی بک آپ گرفتم یعنی با این بایوس سیتم روشن می شد بعد از بایوسی که روی فروم بود رو توی پروگرمر لود کردم و بعد وریفای کردم ببینم آیا با فایل بایوس اصلی متفاوت هست یا نه که پیغام خطا داد و من هم فکر کردم پس فایل بایوس اصلی لپ تاپ خراب شده و بایوس خودم را پروگرم کردم که دیدم دیگه لپ تاپ چشمک می زنه و روشن نمی شه دوباره با بایوس اصلی خودش پروگرمش کردم ولی بازم چشمک می زنه و روشن نمی شه. ولی دیشب که نگاه می کردم بین پایه های بایوس و مادربرد قلع آن رفته و یا خیلی کم شده است که مجبور شدم با سیم لحیم یک خورده روی یکی از پایه هاشو که احساس می کنم فاصله داشت لحیم اضافه کردم تا به برد متصل شود ولی بازم تاثیری نداشت البته بعضی از پایه های دیگه هم به اندازه یک نقطه نسبتاً کوچک به برد وصل شده اند شاید مشکل به خاطر این باشد؟ چطوری می تونم روی برد در محل اتصال آن یکم لحیم اضافه کنم تا خوب اتصالات برقرار بشه آیا با همین سیم لحیم معمولی می شه این کار رو انجام داد؟

بالا