آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ HP G62 بعد از جا زدن کابل کلید پاور

سلام دوستان.. لطفا کمک کنید ..
یه لپ تاپ HP G62 واسم آوردن تا فنشو تعویض کنم وبعد از تعویض فن در حین اینکه کابل شارژ به لپ تاپ وصل بود فلت کلید پاورشو جازدم که متاسفانه دیگه سوئیچ نمیشه .. قبل این ماجرا بعد تعویض فن روشن شد و هیچ مشکلی نداشت..
به نظر شما امکان داره I/O سوخته باشه .. ؟ اگر نه باید چه کار کنم ..؟
فلت و کانکتور را شستشو دادم و تست کردم ولتاژ 3.3 روی پایه کلید پاور هست.. و همچنین این ولتاژ 3.3 مستقیما به I/O وصل شده..

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
حین تعمیر مادربرد لپ تاپ ،اولین کاری که باید بهش توجه بشه اینه که باتری و شارژر حتما از لپ تاپ جدا بشه و پس از چک کردن و اطمینان از صحت اتصالات،شارژر رو وصل کنیم .در ضمن حتما از مچ بند و اگه در دسترس نبود از دستکش استفاده بکنیم .شما ابتدا از پایه های سوئیچ ولتازگیری کنید و اگه مقدار 3.3 برقرار بود ،بایوس رو با نسخه مطمئن پروگرام کنید . معمولا اولین موردی که در این جور مواقع پیش میاد ،خالی شدن بایوس هست .اگه بعد از پروگرام بایوس مشکل پابرجا بود ،نسبت به تعویض I/O اقدام کنید .البته می تونید از پایه های I/O طبق دیتاشیت ولتاژگیری کرده و از سالم بودن یا معیوب بودن I/O مطمئن شوید .
موفق باشید .

دوست خوبم
حین تعمیر مادربرد لپ تاپ ،اولین کاری که باید بهش توجه بشه اینه که باتری و شارژر حتما از لپ تاپ جدا بشه و پس از چک کردن و اطمینان از صحت اتصالات،شارژر رو وصل کنیم .در ضمن حتما از مچ بند و اگه در دسترس نبود از دستکش استفاده بکنیم .شما ابتدا از پایه های سوئیچ ولتازگیری کنید و اگه مقدار 3.3 برقرار بود ،بایوس رو با نسخه مطمئن پروگرام کنید . معمولا اولین موردی که در این جور مواقع پیش میاد ،خالی شدن بایوس هست .اگه بعد از پروگرام بایوس مشکل پابرجا بود ،نسبت به تعویض I/O اقدام کنید .البته می تونید از پایه های I/O طبق دیتاشیت ولتاژگیری کرده و از سالم بودن یا معیوب بودن I/O مطمئن شوید .
موفق باشید .

با سلام خدمت شما..
متشکرم از راهنماییتون.. متاسفانه این دومین موردی هستش که طی این ماه اخیر واسم پیش اومده که قبلی دل 3300 بود که خوشبختانه مشکلشو تونستم به کمک دوستان در انجمن حل کنم ولی این یکی فکر کنم جدی تر هستش ..
بایوس رو با فایل مشابه که در انجمن بود پروگرم کردم ولی متاسفانه جواب نداد.. حالا باید برم سراغ دیتاشیت..
این ماه اخیر کارم فقط خرابکاریو رفع رجو کردن اونا بوده .. بازم ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
این شغل این طوریه باید باهاش بسازی اول کلیر کن تمام وسائل جانبی دستگاه رو ازش جدا کن حتی کلید سوئچ روشن کردن رو. بعد پین استارت دستگاه رو با پنس به گراند وصل کن ببین روشن میشه یا نه . البته با احتیاط . در ضمن یه باد هم بگیر رو مادر بورد که تکه سیم یا قلع رسانا بهش نچسبیده باشه . چک کن ببین بعد از زدن بایوس ای سی رو برعکس نزاشته باشی .

سسسلللللاااامممم بر همه دوستان و اساتید ارجمند..
خوشبختانه این هم به سلامتی درست شد.. IC I/O به شماره IT 8502E/KXA را از روی برد اوراقی برداشتم و تعویض کردم و در عین ناباوری مشکلش حل شد..
جاتون خالی خیلی حال داد زمانی که کلید پاورشو زدم و روشن شد..
با تشکر فراوان از همه دوستان..

بالا