آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر در لپ تاپ دل مدل inspiron N5010

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
با عرض سلام و خسته نباشید به اساتید محترم
لپ تاپ فوق امروز دستم رسیده. مشکل اینجاس که روشن میشه ولی تصویر نداریم، خروجی VGA هم نداریم
وقتی رم رو خارج میکنیم و روشن میکنیم. دو تا بوق میزنه
رم رو عوض کردم تاثیری نداشت و بایوس و ec رو پروگرم کردم تاثیری نداشت.
چه موارد دیگری رو باید برسی کنم؟
با تشکر

proman

کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
سلام
اگر تست های اولیه انجام داد ( تست روم & جدا کردن قطعات& رایت بایاس و ....)
بفرمایید دستگاه گرافیک داره یا خیر ؟؟؟
اگر هست نوع چیپست ؟؟؟

proman

کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
به احتمال زیاد مشکل گرافیک داره که یا با هیت گرفتن و یا ریبال کردن و در نحایت تعویض چیپ درست میشه
اما قبل از این کارها بیشتر تست کنید و مشخصات کامل رو بدید

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
به احتمال زیاد مشکل گرافیک داره که یا با هیت گرفتن و یا ریبال کردن و در نحایت تعویض چیپ درست میشه
اما قبل از این کارها بیشتر تست کنید و مشخصات کامل رو بدید

سلام مجدد
چیپ گرافیک این دستگاه:
ATI Radeon
P18322.00

خوب برای اقدام بعدی چه کنیم؟
با تشکر از پاسختون

A_Salimi62

کاربر
2014-11-26
154
378
با سلام.من امروز یک لپ تاپ داشتم دقیقا با همین مشکل...بعد از شستشوی برد و تمیز کردن دستگاه و تعویض خمیر سیلیکن چیپها و هیت گرفتن GPU با مایع فلکسی مشکل برطرف شد و تصویر داد اما باید بیشتر تستش کنم.تا مطمن شم با کار زیاد تصویر نمیره.این نوع خرابی در این مدل دستگاه خیلی شایع است.موردی داشتم که این مشکل را داشت و با هیت گرفتن GPU مدتی کار میکرد ولی بعد از مدتی تصویر می رفت.در نهایت با شابلون زدن GPU (که البته فرستادم جایی برام انجام دادن) درست شد.

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

دوست عزیز ای سی جی پی یو ایا گرماش در چه حده اگه خیلی داغ میشه قطعا سوختست شما یه بار با هیت بهش گرما و ریوورک کنید و سپس در صورت عدم ج تو ای سی های atiپایه شماره یک و چهار رو ولت گیری و نتیجه اعلام بفرمایید

mahdirezaee

کاربر vip
کاربر
2012-04-19
121
302
قم
www.rahbord-system.com
سلام دوست عزیز
شماره چیپ اشتباه است یعنی خط اخر رو بخونید احتمال قوی چیپ باید تعوض شود چون سری ati وقتی رو vga تصویر ندارید سوخته البته بشرطی که تمام تست ها مثل ram cpu , bios ec انجام شده باشد اگه از پاور ساپلای استفاده میکنید میزان امپر کشی رو اعلام کنید تا دقیق معلوم بشه . هزینه تعویض چیپ بالاست پس مطمن شوید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
قبل از اقدام به ریسولد یا تعویض چیپ ابتدا باتری بکاپ رو چک و در صورت نیاز تعویض کنید .از سالم بودن شارژر و باتری اطمینان حاصل کنید .لپ تاپ رو بدون باتری و فقط با شارژر تست کنید .قطعاتی مثل هارد و DVD Rom و وایرلس رو جدا کرده و طبق راهنمائی دوستمون برد رو شستشو داده و پس از خشک شدن کامل تست کنید .فلت های ارتباطی LCD رو جدا کرده و با پورت VGA تست کنید . ریسولد رو بذارید برای آخرین مرحله .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
بنظر من بهتره اگر لوازم ضروری برای انجام ریبال رو ندارید از خیرش بگذرید.چون اگر شما حرارت غیر استاندارد بدید برد قوس پیدا میکنه و دیگه باید مادر برد رو تعویض کنید .اگر هم حرارت بدید و جواب نگیرید با مراجعه صاحب لپ تاپ به مرکز تعمیرات بعدی اولین چیزی که به مشتری میگن اینه که نفر قبلی حرارت بیش از حد به مادر برد داده و غیر قابل تعمیره و یه جورایی وجهه شما خراب میشه.

آخرین ویرایش:

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
با سلام به همگی و تشکر فراوان از پاسخگوییتون
تمام تست های لازم رو انجام دادیم شامل جدا کردن همه قطعات و تعویض cpu رم و غیره ولی همچنان جواب نداد
که با یکی از دوستان که اون هم تعمیرکار بود هیت ملایمی به چی دادیم و تصویر برگشت
پس از هماهنگی با صاحب لپتاپ هیت مجدد همراه مایع فلکسی دادیم. فعلا تصویر هست. و لپتاپ هم خاموش نشده. به صاحبه دستگاه هم گفتم که اگر باز خاموش شد دیگه باید تو فکر تعویض چیپ باشه. اینجور که معلومه یکی از ایراد های شایع این مدل از لپ تاپ دل هست.
با تشکر از همه اساتید محترم

بالا