آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: علت نمایش پیغام 301 hard disk 1 هنگام بوت لپ تاپ hp 4540s ؟

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
با سلام خدمت اساتید.
لپ تاپ یکی از مشتری هام هنگام روشن کردن صفحه اچ پی اسمارت دیسک ارور باز می شود و پیغام 301 hard disk 1 می ده و می گه f2 رو بزن برو توی صفحه Diagnostic وقتی هم اونجا می رم و گزینه چک سریع سیتم رو می زنم سریع چک کردن قطع می شه و پیغام خطای دیگری می دهد و همین طور چک گسترده رو هم می زنم همان پیغام رو می ده و چکی انجام نمی ده به نظر شما مشکل از چیه ؟ ممکن هارد خراب باشه ؟ یا فریم ور هارد رو upadate کنم ممکنه حل بشه ؟

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
راستی اینو فراموش کردم بگم من یک هارد سالم از نوع اچ پی روی این سیستم گذاشتم اومد بالا ولی باز هم اولش پیغام سیستم diagnostic می یاد که باید از اون exit شم تا ویندوز بیاد آیا خود لپ تاپ هم مشکل داره؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در مورد هارد سالم هم در صورت وارد شدن به قسمت diagnostic همون حالت قبل تکرار می شه یا چک می کنه ؟

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
تشکر بابت جوابتون
بعد از گذاشتن هارد سالم بازم وارد قسمت Diagnostic می شه ولی عمل چک رو کامل انجام و گزینه Smartchek =passed رو نمایش می ده .

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
اینو قبلاْ دیده بودم و لی چیزی ازش سر در نیاوردم؟ تازه در مورد مشکل لپ تاپ هم فکر نکنم صحبت کرده باشه در مورد هارد لب تاب داره صحبت می کنه که من هارد خرابشو فرمت کردم ولی فایده نداشت ولی الان برای من سواله چرا با هارد سالم باز می ره تو diagnostic ؟

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز باطری بکاپ را تست و تعویض نمایید و با هارد سالم امتحان کنم و نهایتا به بایوس بزن

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
خوب نظرتون در مورد هارد چیه ؟ چه مشکلی می تونه داشته باشه؟ چون روی خود این سیستم و سیستم دیگه ای که می زارمش بعد روشن شدن میره توی قسمت Hp Smart Disk Error و پیغام Hard Disk ۱ 301 رو می ده؟

s-m-hosein

کاربر
2013-06-09
58
41
کلا hp یه حالتی که داره اگر چیزایی مثل فن و هارد ایراد داشته باشه تو مرحله post بایوس پیغام میده
و سوال من از شما اینه که منتظر چی هستی؟؟؟ هارد خرابه و به مشتریت بگو این از این
در مورد اون یه ایراد هم میگید وقتی یه هارد دیگه هم میذارید باز هم همون ارور رو میده؟
شاید از قبل یه چیزی داخل بایوسش مونده
برین از همون داخل load default کنید و نهایتا نشد بایوس رو تخلیه کنین باید درست بشه

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
سلام . دوست عزیر ای کاش زودتر می گفتید قبل از این رفتم بایوس رو دوباره پروگرم کردم ولی الان دیگه سیتم روشن نمی شه و چشمک می زنه نمی دونم چه کار کنم لطفاٌ می تونی امشب کمک کنی حلش کنم؟

بالا