آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن لپ تاپ vostro 1500

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
یک لپ تاپ vostro 1500 هست که روشن نمیشد.فایل بایوس رو از سایت دل گرفتم استرکت کردم فایل با فرمت رام و به حجم 1مگ به دست اومد. آی سی بایوس رو درآوردم و با پروگرامر از فایل خودش بکاپ گرفتم. حجم بکاپ 2 مگ با فرمت بین هستش. با فایل جدید پروگرمش کردم.
الان لپ تاپ روشن میشه ولی بوت نمیشه. به این صورت که چراغ پاور و سه چراغ ناملوک کپس لوک و اسکرول حدود چهار ثانیه روشن میشن و بعد یک لحظه خاموش میشه. دوباره چهار ثانیه روشن و همین روند تکرار میشه. میخوام بدونم مشکل میتونه از یایوس باشه؟ اصلا کار من درست بوده که یک فایل رام رو جایگزین بین کردم؟

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
یک لپ تاپ vostro 1500 هست که روشن نمیشد.فایل بایوس رو از سایت دل گرفتم استرکت کردم فایل با فرمت رام و به حجم 1مگ به دست اومد. آی سی بایوس رو درآوردم و با پروگرامر از فایل خودش بکاپ گرفتم. حجم بکاپ 2 مگ با فرمت بین هستش. با فایل جدید پروگرمش کردم.
الان لپ تاپ روشن میشه ولی بوت نمیشه. به این صورت که چراغ پاور و سه چراغ ناملوک کپس لوک و اسکرول حدود چهار ثانیه روشن میشن و بعد یک لحظه خاموش میشه. دوباره چهار ثانیه روشن و همین روند تکرار میشه. میخوام بدونم مشکل میتونه از یایوس باشه؟ اصلا کار من درست بوده که یک فایل رام رو جایگزین بین کردم؟
درود
این فایل راکه استاد امجدی اپلود کردند را دانلود کنید و بعد پروگرام کنید
اگر نشد بفرمایید تا فایل دیگری برایتان اپلود کنم
فعلا تا اینجا فایلی که از سایت گرفتید به درد بایوس نمی خوره و فعلا مشکل اولیه از این فایل و بایوسه
پست 40

http://www.irantk.ir/irantk27981-4/

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با فایلی که براتون آپلود می کنم ،پروگرام کرده و تست کنید .البته حالت چراغ ها به معنی وجود ایراد در برد هست .تست و اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 716.2 کیلوبایت بازدیدها: 73

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
ممنون از دوستان.
با لینک فایلی که دوستمون از استاد امجدی گذاشته بودن پروگرام کردم. روشن شد و بوت هم شد ولی پیغام مموری داد. رم رو عوض کردم دوباره روشن کردم به محض اتصال با آداپتور لپ تاپ روشن شد ولی اینبار بوت نمیشه و چراغ کپس لوک چشمک میزنه و دوتای دیگه خاموشن. ناگفته نماند که همون اول که آوردنش همین مشکل اخیر رو داشت ولی فقط لپ تاپ رو که باز کردم کلا روشن نمیشد تا اینکه مراحلی که گفتم انجام دادم.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمای چشمک زدن چراغ ها می تونید علت رو شناسائی کنید .
BIOS.LED.jpg

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز اگه مقدور هست با یک ای سی دیگه بایاس رو پروگرام کنید سپس تست کنید

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
متاسفانه حالت چراغ های این لپ تاپ تو این تصویر نیست. بلکه به این صورته: خاموش- چشمک زن - خاموش.

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
چشمک زن چند بار می باشد و کدوم چراغ می باشد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h.nemati

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
حدودا چهل وپنج بار چراغ وسط چشمک زد و خاموش شد. دوباره روشن کردم این بار بوت شد! و سیستم خواست که تاریخ و ساعت بایوس رو تنظیم کنم. حالا میخوام کیبرد رو وصل کنم و تاریخ و ساعت رو تنظیم کنم. البته بعید میدونم مشکل رفع شده باشه چون یک بار دیگه هم بعد از زدن بایوس تا این مرحله اومد ولی دوباره که روشن کردم خطای مموری داد. در هر صورت نتیجه رو اعلام میکنم.

بالا